Folders |
2015 Results - Northwest InvitationalPublished by
Mens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Ivan Giron-Burnham 11 Damonte Ranch 11.24
2 Eric Espiritu 11 Reed 11.31
3 Porter Hansen 12 Reed 11.38
4 Bobby Widmar 10 Reed 11.49
5 Austin Price 12 Damonte Ranch 11.56
6 Nick Heward 12 McQueen 11.59
7 Tyler Duran 12 Spanish Springs 11.66
8 Patrick Deleon 12 McQueen 11.68
9 Nathan Heck 12 Churchill County 11.69
10 Taylor Pfaff 11 McQueen 11.70
11 Jacob Hines 10 Reno 11.85
12 Adam Bullock 12 Elko 11.85
13 Anthony Friend North Valleys 11.87
14 Tyler Morrison 11 Spanish Springs 11.88
15 Jake Ernst 12 Churchill County 11.90
16 Moises Collazo 12 Sparks 11.91
17 Jalawnie Thomas 11 Hug 11.91
18 Denny Peters 11 Reno 11.92
19 Tyrell Minor 12 McQueen 11.94
20 Gabe Deiro 12 Tahoe-Truckee 11.96
21 Melando Cachapero North Valleys 12.03
22 Bryson Kufeld 10 Elko 12.03
23 Dajon Moore North Valleys 12.05
24 Sam Banghart 11 Damonte Ranch 12.08
25 Alex Palko 12 North Valleys 12.11
26 Travis Vargas 11 Spanish Springs 12.14
27 Matt Mansfield 11 Spanish Springs 12.15
28 Griffin Frensdorff 11 Douglas 12.19
29 Ian Burns 11 Galena 12.19
30 Gabe Iguban 10 Elko 12.20
31 Jordan Carter 11 Reed 12.22
32 Zac Adams 12 Spanish Springs 12.24
32 John Torres 11 Reed 12.24
32 Ryan Hammers 10 Reno 12.24
35 Alec Van Key 11 Galena 12.27
36 Dylinn Villatoro 11 Wooster 12.37
37 Matt Hornberger 10 Spring Creek 12.37
38 Bryson Toles 10 Damonte Ranch 12.37
39 Jake Haring 11 Excel Christian 12.45
40 Francis Budu-Manuel 10 Elko 12.46
41 Alberto Rodriguez 11 Spring Creek 12.50
42 Angelo Jones 10 Elko 12.53
43 Richard Martinez 12 Wooster 12.55
44 Devin Hager 11 Spring Creek 12.59
45 Wyatt Reviglio 11 Reno 12.63
46 John Anguiano 11 Sparks 12.64
47 Rod Po'Oi 11 Sparks 12.74
48 Cody Mcabee 9 Sparks 12.76
49 Connor Leahy 12 Carson 12.78
50 Justine Tschetter 10 Galena 12.80
51 Austen Chu 9 Bishop Manogue 12.81
52 Simeon Lopez 11 Carson 12.82
53 Mason Melhus 9 Douglas 12.86
54 Zavier Brown 9 Carson 12.86
55 Tyler Huling 10 Carson 12.87
56 Carson Alexander 11 South Tahoe 12.99
57 Drake Copley 9 Churchill County 13.01
58 Jerit Shuman 9 Douglas 13.08
59 Broder Thurston 9 Churchill County 13.15
60 Jake Neill 11 Galena 13.15
61 Tristan Martel 11 Carson 13.19
62 Greg Sanotsky 10 Douglas 13.36
62 Andrew Williams 9 Galena 13.36
64 Thomas Libang 11 Bishop Manogue 13.41
65 Quinn Cottell 10 Tahoe-Truckee 13.46
66 Gino Zamboni 11 Bishop Manogue 13.57
67 Eli Spurlock 12 Excel Christian 13.83
68 Trevor Brown 9 Churchill County 13.88
69 Hunter Richardson 10 Douglas 14.08
70 Sean Buchanan 11 Bishop Manogue 14.17
71 Brandon Blas 12 Excel Christian 14.51
Joshua Degeus 10 Bishop Manogue DNS
Jordan Jones 11 McQueen DNS
Dillon King 10 South Tahoe DNS
Matt Gruhn 11 Excel Christian DNS
Christian Torres 11 Wooster DNS
Blair Binns 11 South Tahoe DNS
Seth Eastman 9 Reno DNS
Joseph Caglia 10 South Tahoe DNS
Abraham Medina 11 Wooster DNS
Michael Guymon 11 Incline DNS
Rolland Williams 12 Incline DNS
Treci Blanton 12 Hug DNS
Nick Van Patten 10 Sparks DNS
Noah Blajos 12 Damonte Ranch FS
Jacob Sweet 11 Hug DNS
Matt Colby 11 Incline DNS
Mens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Ivan Giron-Burnham 11 Damonte Ranch 23.14
2 Jason Wilson 12 Elko 23.73
3 Eric Espiritu 11 Reed 23.81
4 Jon York 10 McQueen 24.08
5 Tyler Duran 12 Spanish Springs 24.08
6 Zach Hix 12 Sparks 24.28
7 Charles Fulks 12 Churchill County 24.34
8 Chris Greco 12 Wooster 24.36
9 Destine Barrientos 10 Spanish Springs 24.39
10 Zac Adams 12 Spanish Springs 24.41
11 Simon Hu 11 McQueen 24.44
12 Justyn Aqui 11 Reno 24.51
13 Ben Wesby North Valleys 24.69
14 Roman Lawlor 12 Spanish Springs 24.70
15 Sam Banghart 11 Damonte Ranch 24.71
16 Cody Spears 10 Spanish Springs 24.76
17 Jason Johnson 11 Reed 24.79
18 Nathan Hickman 11 Damonte Ranch 24.83
18 Anthony Friend North Valleys 24.83
20 Ryan Hammers 10 Reno 24.88
21 Denny Peters 11 Reno 24.89
22 Quin Outland 12 Reed 24.91
23 Alex Palko 12 North Valleys 24.97
24 Bryson Kufeld 10 Elko 25.04
25 Bryson Toles 10 Damonte Ranch 25.08
26 Joey Pontillas 12 McQueen 25.11
27 Tj Stevens 9 Elko 25.26
28 Ethan Rowley 12 McQueen 25.28
29 Brandon Basa 10 Carson 25.28
30 Cardell Morgan North Valleys 25.41
31 Kyle Lemberes North Valleys 25.57
32 Wyatt Reviglio 11 Reno 25.64
33 Jake Haring 11 Excel Christian 25.71
34 Adolfo Gaeta 12 Elko 25.72
34 John Kilonzo 12 Wooster 25.72
36 Francis Budu-Manuel 10 Elko 25.84
37 Duncan O'Brien 12 McQueen 25.89
38 Rod Po'Oi 11 Sparks 26.01
39 Cole Eichele 9 Tahoe-Truckee 26.03
40 Alberto Rodriguez 11 Spring Creek 26.28
41 Cody Mcabee 9 Sparks 26.29
42 Tyler Huling 10 Carson 26.35
43 Zavier Brown 9 Carson 26.40
44 Broder Thurston 9 Churchill County 26.45
45 Connor Leahy 12 Carson 26.48
46 Jake Berger 10 Galena 26.56
47 Drake Copley 9 Churchill County 26.62
48 James Massey 9 Galena 26.69
49 Achilles Wright 9 Hug 26.70
50 Alec Van Key 11 Galena 26.73
51 Jacob Drahos 11 Carson 27.13
52 Noah Macabales 9 Douglas 27.15
53 Jeremy Uithoven 9 Galena 27.16
54 Travis Rollins 10 Douglas 27.18
55 Gustavo Aguilar 9 Sparks 27.52
56 Ian Schmidig 10 Tahoe-Truckee 27.64
57 Wulfe Retzlaff 10 Tahoe-Truckee 27.74
58 Greg Sanotsky 10 Douglas 27.83
59 Clayton Steelmon 9 Churchill County 28.06
60 Gino Zamboni 11 Bishop Manogue 28.09
61 Anthony Freeman 9 Churchill County 28.26
62 Warren Pettaway 9 Hug 28.64
63 Quinn Cottell 10 Tahoe-Truckee 29.50
64 Hunter Richardson 10 Douglas 29.70
65 Dylinn Villatoro 11 Wooster 30.70
Jalawnie Thomas 11 Hug DNS
Matt Hornberger 10 Spring Creek DNS
Dallas Hughes 12 Douglas DNS
Alex Woster 9 Spring Creek DNS
Eli Spurlock 12 Excel Christian DNS
Matt Gruhn 11 Excel Christian DNS
Caden Gunnell 12 Spring Creek DNS
Logan Sharon 12 South Tahoe DNS
Joseph Caglia 10 South Tahoe DNS
Evan Moore 9 Reno DNS
Corey Mccarthy 12 South Tahoe DNS
Abraham Medina 11 Wooster DNS
Brady Dupea 11 Spring Creek DNS
Treci Blanton 12 Hug DNS
Jaden Protain 9 Damonte Ranch DNS
Jacob Sweet 11 Hug DNS
Matt Colby 11 Incline DNS
Porter Hansen 12 Reed DNS
Bobby Widmar 10 Reed DNS
Mens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Porter Hansen 12 Reed 51.46
2 Jacob Hines 10 Reno 51.87
3 Camden Mauer 12 Spring Creek 52.00
4 Chris Greco 12 Wooster 52.04
5 Brady Dupea 11 Spring Creek 52.47
6 Jon York 10 McQueen 52.90
7 Cameron Emerson 9 Reed 52.97
8 Logan Patton 11 Spring Creek 53.07
9 Jeremiah Lesniak 11 McQueen 53.15
10 Colin Deurlington 11 Tahoe-Truckee 53.44
11 Simon Hu 11 McQueen 53.53
12 Pearson Mcintire 12 Galena 53.55
13 Kyle Lomberes North Valleys 53.59
14 Roman Lawlor 12 Spanish Springs 53.78
15 Tanner Sawyer 12 Tahoe-Truckee 53.89
16 Charles Fulks 12 Churchill County 54.13
17 Kevin Mohr 11 Wooster 54.39
18 Eli Yale 12 Tahoe-Truckee 54.48
19 Davis Florence 11 Spring Creek 54.63
20 Evan Moore 9 Reno 54.72
21 Cian Mcninch 11 Reno 55.08
22 Terrance Johnson 11 Wooster 55.32
23 Tj Stevens 9 Elko 55.40
24 Christopher Johnson 12 Excel Christian 55.58
25 Renzo Cconas 12 North Valleys 55.72
26 Caulin Bartley 11 Carson 56.03
27 Daniel Wynant 12 Reed 56.09
28 Jason Dubon 10 Hug 56.12
29 Michael Spivack 10 Reed 56.38
30 Landon Drake 11 Elko 56.52
31 Alex Mendoza 10 Wooster 56.68
32 Cesar Arroyo 12 Sparks 56.69
33 Aiden Thomas 9 Spanish Springs 56.80
34 John Kilonzo 12 Wooster 56.87
35 Seth Eastman 9 Reno 56.91
36 Kyren Maynard 12 Spring Creek 57.28
37 Noah Hunter Spanish Springs 57.49
38 Jacob Hoberg 11 Reno 57.49
39 Teliz Manahan 10 Tahoe-Truckee 57.56
40 Anthony Dericco 10 Bishop Manogue 58.07
41 Samuel King 9 Douglas 58.35
42 Achilles Wright 9 Hug 58.61
43 Harrison Hunter 11 Spanish Springs 58.62
44 Austin Cardwell-Rutt 12 Reed 58.76
45 James Massey 9 Galena 59.36
46 Angelo Jones 10 Elko 59.48
47 John Anguiano 11 Sparks 59.97
48 Tristan Martel 11 Carson 60.62
49 Luke Baier 11 Bishop Manogue 60.99
50 Joshua Uithoven 9 Galena 61.58
51 Jacob Drahos 11 Carson 62.49
52 Christian Barr 10 Douglas 63.46
53 Clayton Steelmon 9 Churchill County 64.48
54 Spencer French 12 Tahoe-Truckee 65.42
55 Alexis Castillo 12 Hug 66.37
56 Bryce Kortge 12 South Tahoe 66.39
57 Sean Rigdon 9 Douglas 66.72
58 Kristian Origel 11 Sparks 67.19
59 Skylar Duncan Carson 68.10
60 Jayson Legott 9 Excel Christian 69.12
Jorge Dominguez 9 Sparks DNS
Luis Geisendorf 12 Sparks DNS
Dustin Hopkins 11 Churchill County DNS
Edgar Sandoval 12 Elko DNS
Caleb Romo 11 Spanish Springs DNS
Juwan Easley 12 Damonte Ranch DNS
Dallas Hughes 12 Douglas DNS
Logan Sharon 12 South Tahoe DNS
Ahmad Thomas 12 Hug DNS
Matt Colby 11 Incline DNS
Dru Jacobs 9 Damonte Ranch DNS
Rj Bejo 12 Hug DNS
Mens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Riaz Tyler 12 McQueen 2:00.63
2 Brady Dupea 11 Spring Creek 2:00.65
3 Tristen Thomson 11 Churchill County 2:04.95
4 Rjhun Rimon 12 Damonte Ranch 2:05.58
5 Devin Hager 11 Spring Creek 2:05.74
6 Michael Gallagher 11 Elko 2:06.36
7 Logan Patton 11 Spring Creek 2:06.82
8 Trevor Livingston 11 Reno 2:06.84
9 Andrew Dobrowski 11 Galena 2:07.24
10 Camden Mauer 12 Spring Creek 2:07.48
11 D'Angelo Burnham 12 Galena 2:07.84
12 Pearson Mcintire 12 Galena 2:08.02
13 Ryan Eppolito 11 Incline 2:08.45
14 Cameron Spencer 11 Reno 2:09.85
15 Christopher Johnson 12 Excel Christian 2:10.49
16 Landon Drake 11 Elko 2:10.65
17 Ben Torvinen 11 McQueen 2:10.69
18 Jamie Martinez 12 Wooster 2:11.15
19 Jakob Rehmann North Valleys 2:14.67
20 Eric Dunn 12 South Tahoe 2:14.95
21 Ryan Murphy 11 Tahoe-Truckee 2:15.06
22 John Munyan 10 Douglas 2:15.65
23 Trevor Owen Davis 10 Churchill County 2:16.13
24 Jason Dubon 10 Hug 2:16.28
25 Quinn Traficanti 10 Reno 2:16.35
26 Kyle Nicely 10 Tahoe-Truckee 2:16.63
27 Renzo Cconas 12 North Valleys 2:17.62
28 Daniel Wynant 12 Reed 2:17.75
29 Jacob Hoberg 11 Reno 2:18.12
30 Jesse Fry 9 Bishop Manogue 2:18.76
31 Andrew Ribeiro 9 Spanish Springs 2:19.13
32 Anthony Simonte 12 Reed 2:19.75
33 Ethan Bluhm 9 Reno 2:20.15
34 Andrew Brooksbank 10 Reno 2:20.33
35 Wyatt Cartier 12 Carson 2:20.88
36 Cory Fleck 12 North Valleys 2:21.19
37 Adam Flaten 10 Carson 2:21.53
38 Leo Flores 10 Bishop Manogue 2:22.86
39 David Leon 10 Hug 2:23.78
40 Michael Mendoza 10 Carson 2:24.59
41 Edgar Sandoval 12 Elko 2:25.51
42 Mario Mangiaracina 11 South Tahoe 2:27.88
43 Jeff Behymer-Smith 12 Excel Christian 2:29.44
44 Andrew Trejo 10 Carson 2:30.27
45 Zach Smith 10 Tahoe-Truckee 2:34.06
46 Alex Cabezas 10 Bishop Manogue 2:35.04
47 Carson Osborn 10 Douglas 2:35.18
48 Davis Koenig 11 Churchill County 2:36.98
49 Michael Anduja 9 Sparks 2:38.37
50 Avery Aranas 9 Sparks 2:38.65
51 Kristian Origel 11 Sparks 2:44.98
52 Jared Cartier 9 Carson 2:46.19
53 Zachary Mansfield 9 South Tahoe 2:46.36
54 Nestor Hernandez-Arroyo 9 Galena 2:48.28
55 Robert Bush 9 Carson 2:57.22
Mens 1500 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kai Benedict 12 McQueen 4:03.18
2 Anthony Ocegueda 10 Reed 4:11.06
3 Henry Weisberg 10 McQueen 4:16.74
4 Tyler Hart 12 Reno 4:17.52
5 Riaz Tyler 12 McQueen 4:18.97
6 Connor Ross 12 McQueen 4:19.35
7 Mason Labadie 12 Galena 4:21.86
8 Noah Oberitter 12 Tahoe-Truckee 4:22.08
9 Tim Rose 11 Elko 4:25.16
10 Andrew Dobrowski 11 Galena 4:25.46
11 Aric Turner 9 Damonte Ranch 4:27.10
12 Gregory Gephart 11 McQueen 4:27.20
13 Maxwell Boyden 11 Reno 4:27.76
14 Kyler Simpkins 12 Elko 4:28.52
15 Dru Hall 11 Galena 4:30.52
16 John Munyan 10 Douglas 4:31.78
17 Steven Evers 11 Spring Creek 4:34.23
18 Nick Galletti 12 Spanish Springs 4:35.02
19 Hudson Verbeck 10 Tahoe-Truckee 4:36.31
20 Ryan Azcarate 11 Spanish Springs 4:37.56
21 Michael Gallagher 11 Elko 4:37.70
22 Andrew Ribeiro 9 Spanish Springs 4:40.31
23 Daniel Wynant 12 Reed 4:41.97
24 Nik Aguilar 11 McQueen 4:42.05
25 Quinn Schoenfeld 12 Galena 4:42.34
26 Cole Campbell 10 Spring Creek 4:43.85
27 Dillon Lemons 11 South Tahoe 4:45.29
28 Cory Fleck 12 North Valleys 4:45.94
29 Ameer Hamza 11 Hug 4:46.19
30 Mathew Banks 12 Spring Creek 4:46.91
31 Ryan Eppolito 11 Incline 4:48.36
32 Patrick Mcguire 12 Reno 4:49.30
33 Devin Hager 11 Spring Creek 4:49.57
34 Cameron Spencer 11 Reno 4:49.62
35 Edward Stoddard 11 Elko 4:50.26
36 Jason Dorn 10 Galena 4:51.18
37 Wyatt Cartier 12 Carson 4:51.28
38 Ethan Bluhm 9 Reno 4:52.22
39 Trevor Livingston 11 Reno 4:52.77
40 Dylan Tuttle 11 Elko 4:53.20
41 Jamie Martinez 12 Wooster 4:53.32
42 William Fallini-Haas 9 Spring Creek 4:54.51
43 Jakob Rehmann North Valleys 4:55.59
44 Craig Postletwaite 11 Spanish Springs 4:56.48
45 John Alber 10 Galena 4:56.83
46 Cesar Aguilera-Herrera 11 Reed 4:56.95
47 Daniel Sandborn 11 South Tahoe 4:58.89
48 Paul Mutz 11 South Tahoe 4:59.70
49 Jesse Fry 9 Bishop Manogue 5:02.35
50 Mario Mangiaracina 11 South Tahoe 5:05.14
51 Michael Mendoza 10 Carson 5:05.86
52 Nathan Heitzenrader 9 Spanish Springs 5:09.43
53 Logan Mead 10 Carson 5:10.03
54 Ryan Gotaas 11 Reed 5:10.55
55 Bernardo Jacinto 12 Hug 5:12.22
56 Sean Cordes 11 Churchill County 5:13.89
57 Andrew Trejo 10 Carson 5:14.37
58 Alex Cabezas 10 Bishop Manogue 5:15.11
59 Adam Flaten 10 Carson 5:15.50
60 Oscar Ramirez 11 Sparks 5:17.32
61 Brett Hertzler 10 Damonte Ranch 5:18.82
62 Davis Koenig 11 Churchill County 5:20.92
63 Kyle Ferguson 10 South Tahoe 5:22.84
64 Joshua Delong 10 Spanish Springs 5:26.65
65 Michael Anderson 11 Churchill County 5:28.31
66 Carson Osborn 10 Douglas 5:31.00
67 Jayson Legott 9 Excel Christian 5:31.84
68 Damian Van 12 Wooster 5:36.74
69 Jared Cartier 9 Carson 5:36.88
Mens 3000 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kai Benedict 12 McQueen 9:02.7
2 Henry Weisberg 10 McQueen 9:13.8
3 Gregory Gephart 11 McQueen 9:14.6
4 Kyler Simpkins 12 Elko 9:22.2
5 Noah Oberitter 12 Tahoe-Truckee 9:28.7
6 Mason Labadie 12 Galena 9:30.8
7 Benjamin Stevens 12 Reed 9:31.6
8 Tim Rose 11 Elko 9:45.3
9 Maxwell Boyden 11 Reno 9:56.8
10 Alexander Riggsby 10 Damonte Ranch 9:58.1
11 Nik Aguilar 11 McQueen 10:12.1
12 X Truckee Tahoe-Truckee 10:16.1
13 Cameron Spencer 11 Reno 10:18.3
14 Devin Hager 11 Spring Creek 10:19.4
15 Nicholas Mcmillen 9 Reno 10:19.6
16 Jason Dorn 10 Galena 10:25.9
17 Daniel Sandborn 11 South Tahoe 10:27.5
18 Patrick Mcguire 12 Reno 10:28.0
19 Aleksei Simone 9 Galena 10:29.0
20 Cole Campbell 10 Spring Creek 10:29.2
21 William Fallini-Haas 9 Spring Creek 10:34.0
22 Dylan Tuttle 11 Elko 10:37.4
23 Edward Stoddard 11 Elko 10:38.0
24 Ethan Smith 10 Churchill County 10:43.9
25 Carson Leavitt 9 Galena 10:45.5
26 Evan Allred 9 Carson 10:47.0
27 Cesar Aguilera-Herrera 11 Reed 10:50.2
28 Andrew Ribeiro 9 Spanish Springs 10:51.2
29 Ryan Gotaas 11 Reed 11:02.6
30 Andrew Brooksbank 10 Reno 11:03.5
31 Konnor Van Worth 10 Carson 11:05.4
32 Mathew Banks 12 Spring Creek 11:08.9
33 Brett Hertzler 10 Damonte Ranch 11:09.1
34 Bryan Winkleman 11 Galena 11:18.0
35 Ryan Tomita 10 Carson 11:22.2
36 Nathan Heitzenrader 9 Spanish Springs 11:33.3
37 Justus Fast 9 Galena 11:35.6
38 Logan Mead 10 Carson 11:35.8
39 Kyle Ferguson 10 South Tahoe 11:38.8
40 Omar Vasquez 10 Sparks 11:38.8
41 Michael Anderson 11 Churchill County 12:12.0
42 Jayson Legott 9 Excel Christian 12:12.7
Robert Bush 9 Carson NT
Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Isaiah Clark 12 Hug 15.64
2 Isaac Artinger 12 Galena 15.68
3 Tyler Morrison 11 Spanish Springs 16.50
4 David Sanders 11 Reed 16.56
5 Grayson Young 12 Reed 16.82
6 Corey Mccarthy 12 South Tahoe 17.13
7 Colton Mcguire 10 Damonte Ranch 17.18
8 David Nicholas 12 Damonte Ranch 17.18
9 Eric Vankirk 12 Elko 17.44
10 Grant Trevithick 12 Reno 17.44
11 Hayden Morley 12 McQueen 17.50
12 Carson Alexander 11 South Tahoe 17.67
13 Duncan O'Brien 12 McQueen 17.70
14 Terrance Johnson 11 Wooster 17.94
15 Jeff Behymer-Smith 12 Excel Christian 18.26
16 Jenald Razon 12 Reed 18.68
17 Brendan Garner 9 Hug 18.86
18 Zachary Arbogast 12 Wooster 18.90
19 Brendyn Carpenter 10 Douglas 19.00
20 Romeo Okorie 10 Wooster 19.21
20 Alex Mendoza 10 Wooster 19.21
22 Steven Montoya 11 Carson 19.44
23 Daniel Makoutz 9 Excel Christian 19.65
24 Shane Bradshaw 10 Spring Creek 19.67
25 Riley Welch 10 Tahoe-Truckee 20.07
26 Caleb Romo 11 Spanish Springs 20.09
27 Dylan Pfaffenberger 11 Douglas 20.28
28 Theodor Wong 11 Wooster 20.41
29 Dale Chapman 9 Hug 20.70
30 James Canne 11 North Valleys 20.91
31 Trevor Brown 9 Churchill County 21.59
32 Ty Dodd 10 Douglas 22.45
33 Mason Misquez North Valleys 22.49
34 Jordan Frost 12 Spanish Springs 22.84
Grant Cotter 9 Reed DNS
Jacob Slaughter 11 Reno DNS
Michael Gauld 10 Carson DNS
Stettler Anderson 10 Galena DNS
Zion Estrada 11 Hug DNS
James Fleming 10 Hug DNS
Zachary Guevin 11 Excel Christian DNS
Samuel Eardley 10 Reno DNS
Ethan Bilyeu 11 Galena DNS
Nick Van Patten 10 Sparks DNS
Nathan Heck 12 Churchill County DNS
Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Isaac Artinger 12 Galena 40.32
2 Isaiah Mullins 12 Damonte Ranch 41.08
3 Nick Heward 12 McQueen 41.39
4 Isaiah Clark 12 Hug 41.55
5 Corey Mccarthy 12 South Tahoe 43.34
6 Colton Mcguire 10 Damonte Ranch 43.90
7 Hayden Morley 12 McQueen 44.02
8 Jordan Schultz 12 Churchill County 44.07
9 David Sanders 11 Reed 44.20
10 Grant Cotter 9 Reed 45.11
11 Duncan O'Brien 12 McQueen 45.28
12 Shane Bradshaw 10 Spring Creek 45.44
13 Eric Vankirk 12 Elko 45.56
14 Hunter O'Meara 10 Sparks 46.67
15 Dillon Lemons 11 South Tahoe 46.90
16 Carson Alexander 11 South Tahoe 47.02
17 Theodor Wong 11 Wooster 47.30
18 Jeff Behymer-Smith 12 Excel Christian 47.48
19 Michael Gauld 10 Carson 47.50
20 James Canne 11 North Valleys 48.34
21 Grant Trevithick 12 Reno 48.77
22 Romeo Okorie 10 Wooster 48.78
23 Riley Welch 10 Tahoe-Truckee 48.79
24 Matt Mansfield 11 Spanish Springs 48.79
25 Steven Montoya 11 Carson 48.88
26 Stettler Anderson 10 Galena 48.98
27 Jenald Razon 12 Reed 49.16
28 Joshua Behymer-Smith 11 Excel Christian 49.43
29 Brendyn Carpenter 10 Douglas 49.51
30 Adam Maw 10 Carson 50.03
31 Dale Chapman 9 Hug 50.89
32 Daniel Makoutz 9 Excel Christian 51.21
33 Quinn Cottell 10 Tahoe-Truckee 51.59
34 Chase Stalter 11 South Tahoe 51.76
35 Leo Vargas 10 Spanish Springs 51.89
36 Brendan Garner 9 Hug 53.44
37 Eden Steele 12 Spanish Springs 53.76
38 Austin Cuellar 9 Spanish Springs 54.67
39 Mason Misquez North Valleys 55.10
40 Ty Dodd 10 Douglas 56.23
Anthony Dericco 10 Bishop Manogue DNS
Zachary Guevin 11 Excel Christian DNS
Zion Estrada 11 Hug DNS
Samuel Eardley 10 Reno DNS
Uriel Velasquez 12 Hug DNS
Silvan Morgan 9 Galena DNS
Justin Mardis 11 McQueen DNS
Caleb Romo 11 Spanish Springs DNS
Jacob Slaughter 11 Reno DNS
Nathan Heck 12 Churchill County DNS
Nick Van Patten 10 Sparks DNS
Mens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Damonte Ranch 43.10
1 Galena 49.13
2 McQueen 43.42
2 North Valleys 51.35
3 Reed 43.68
3 Reno 51.40
4 Spanish Springs 44.94
4 South Tahoe 52.51
5 Hug 45.27
5 Bishop Manogue 54.10
6 Elko 45.56
6 Sparks 54.56
7 North Valleys 45.77
7 Wooster 55.22
8 Sparks 46.24
8 Reed 55.45
9 Reno 46.25
9 Tahoe-Truckee 55.80
10 Spanish Springs 46.53
10 Douglas 57.13
11 Damonte Ranch 47.11
11 McQueen 57.72
12 North Valleys 47.55
13 Spring Creek 48.10
14 Carson 48.26
15 Wooster 48.79
16 Douglas 50.09
17 Tahoe-Truckee 50.37
18 Churchill County 51.21
19 Carson 57.96
Bishop Manogue DQ
Galena DNS
Hug DNS
Incline DNS
Mens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Damonte Ranch 1:32.49
2 McQueen 1:32.96
3 Reed 1:33.28
4 Sparks 1:36.12
5 Spanish Springs 1:36.22
6 Reno 1:36.35
7 North Valleys 1:37.24
8 McQueen 1:37.67
9 Elko 1:38.24
10 Tahoe-Truckee 1:38.30
11 Churchill County 1:38.36
12 Carson 1:38.54
13 Damonte Ranch 1:38.58
14 Spanish Springs 1:38.85
15 North Valleys 1:39.01
16 Spring Creek 1:39.20
17 Wooster 1:40.55
18 Galena 1:41.96
19 Douglas 1:44.04
20 Carson 2:04.31
Hug DNS
Mens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Damonte Ranch 3:28.44
2 McQueen 3:34.29
3 Tahoe-Truckee 3:38.77
4 Reed 3:38.80
5 Spanish Springs 3:40.37
6 Damonte Ranch 3:40.61
7 Spring Creek 3:40.76
8 Churchill County 3:40.80
9 Elko 3:42.25
10 Wooster 3:42.69
11 McQueen 3:45.02
12 Reno 3:45.30
13 North Valleys 3:46.23
14 Carson 3:46.26
15 Sparks 3:47.66
16 South Tahoe 3:49.58
17 Reno 3:52.17
18 Spanish Springs 3:54.56
19 Douglas 3:58.69
20 Bishop Manogue 4:00.01
21 Carson 4:05.43
Excel Christian DNS
Hug DNS
Mens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 McQueen 7:56.0
2 McQueen 8:22.5
3 Reed 8:27.0
4 Spring Creek 8:29.1
5 Damonte Ranch 8:32.8
6 Elko 8:35.8
7 Reno 8:40.6
8 Spanish Springs 8:42.4
9 Churchill County 8:53.0
10 Hug 9:06.6
11 South Tahoe 9:10.5
12 Carson 9:14.8
13 Reno 9:15.3
14 Carson 9:40.0
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Junior Tuavao 11 Reno 51-01.00
2 Brandon Hunter 11 Reno 49-00.00
3 Paula Finau 11 Reno 48-09.50
4 Tim Meo 12 Elko 47-06.50
5 Cody Carr 12 Reed 47-04.00
6 Chris Kiley 11 Galena 47-01.00
7 Sione Taukiuvea 12 Reed 45-10.00
8 Carlos David Barraza-Vidaca11 Reno 45-06.00
9 Adonis Williams 10 Damonte Ranch 44-07.00
10 Siosi Finau 9 Reno 44-02.50
11 Ian Neeley 11 Reed 44-00.00
12 Adrian Luna 12 Bishop Manogue 42-11.00
12 Tj Mauga 10 Churchill County 42-11.00
14 Junior Pousima 10 Galena 42-04.00
15 Jered Springer 11 Reed 41-05.50
16 Tevita Po'Oi 11 Sparks 41-03.00
17 Isaac Gomez 12 McQueen 40-00.50
18 Terran Suarez 12 Damonte Ranch 40-00.00
18 Peyton Sakelaris 10 Galena 40-00.00
20 Jared Williams 11 Spanish Springs 39-05.00
21 Matthew Sneed North Valleys 39-01.00
22 Logan Menzel 11 Carson 38-06.00
23 Benjamin Jones 12 Spanish Springs 37-07.00
24 Hayden Hughes 11 Bishop Manogue 37-01.00
25 Landon Green 11 Elko 36-09.00
26 Gabe Deiro 12 Tahoe-Truckee 36-04.00
27 John Snider North Valleys 36-02.00
28 Geovanni Larson 11 Wooster 36-01.50
29 Antonio Salas 12 Damonte Ranch 36-00.00
30 Esten Flores 9 Incline 35-11.50
31 Grant Hooks 12 Galena 35-10.00
32 Kenyon Terry 12 Elko 35-07.00
33 Nate Hymas 11 Spring Creek 35-06.00
33 Daniel Groff 12 Elko 35-06.00
33 Manuel Becerra Garcia 12 Sparks 35-06.00
36 David Nau 11 Sparks 35-05.00
36 Nick Gutierrez 11 Hug 35-05.00
38 Kyle Lomberes North Valleys 35-02.50
39 Blaise Bonomo 9 Carson 34-10.50
40 Anthony Palacios 11 Spanish Springs 34-06.00
41 Nicholas Barnum 11 Wooster 34-05.00
42 Tavian Mosley 11 McQueen 34-04.00
43 Jose Gonzalez 11 Elko 34-03.50
43 Matthew Hutzel 10 Churchill County 34-03.50
45 Garett Ohnstad 12 Reed 33-07.00
46 Taylen Cordes 11 Churchill County 33-06.00
46 Isaac Burrows 11 Wooster 33-06.00
48 Samuel Robles 11 Wooster 33-02.00
49 Gio Baltazar 10 Hug 33-01.50
50 Andrew Jimenez 12 Hug 32-10.50
51 Logan Smith 11 Douglas 32-10.00
52 Oscar Romo North Valleys 32-00.00
53 Jake Deis 12 Tahoe-Truckee 31-09.00
54 Sam Brewster 11 Bishop Manogue 31-07.00
55 Michael Miller 10 Bishop Manogue 31-05.00
56 Paolo Buenaventura 11 McQueen 30-11.50
57 Renaldo Benitez 11 Hug 30-10.50
58 Peyton Johnson 9 Spanish Springs 30-09.50
59 Grant Raue 11 Churchill County 30-07.00
59 Nicholas Kuntz 12 Damonte Ranch 30-07.00
61 Connor Windous 12 Spring Creek 30-01.00
61 Orlander Simms 10 Tahoe-Truckee 30-01.00
63 Juan Cruz North Valleys 29-10.50
64 Blake Lebaron 10 Spanish Springs 29-09.00
65 Justin Gomez 11 Sparks 29-03.50
66 Justin Park 12 McQueen 28-08.00
66 Brenden Cooley 11 Wooster 28-08.00
68 Blair Binns 11 South Tahoe 28-06.00
69 Javier Gonzalez 11 McQueen 26-10.00
70 Dillon King 10 South Tahoe 26-03.00
71 Nicholas Borst 10 Carson 26-02.00
72 Brennan Jordan 12 Douglas 24-06.00
73 Javier Contreras 12 Douglas 24-01.00
74 Bryce Kortge 12 South Tahoe 23-06.00
75 Brandon Blas 12 Excel Christian 22-08.00
76 Justin Dragoo 10 Douglas 19-05.50
Jose Melara 11 Damonte Ranch FOUL
Baldo Ramirez 12 Tahoe-Truckee FOUL
Mens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Tj Mauga 10 Churchill County 152-02
2 Junior Tuavao 11 Reno 148-05
3 Sione Taukiuvea 12 Reed 144-05
4 Isaac Gomez 12 McQueen 143-01
5 Carlos David Barraza-Vidaca11 Reno 135-11
6 Brandon Hunter 11 Reno 135-00
7 Tavian Mosley 11 McQueen 131-00
8 Adonis Williams 10 Damonte Ranch 130-04
9 Terran Suarez 12 Damonte Ranch 128-10
10 Grant Trevithick 12 Reno 125-02
11 Sam Brewster 11 Bishop Manogue 122-00
12 Kenyon Terry 12 Elko 120-05
12 Logan Menzel 11 Carson 120-05
14 John Norton 12 Reno 119-09
15 Sam Moala 10 Hug 117-08
16 Cameron Morse 10 Reed 117-02
17 Tevita Po'Oi 11 Sparks 113-09
18 Jose Deval 11 Spanish Springs 113-06
19 Cardell Morgan North Valleys 113-04
20 Blair Binns 11 South Tahoe 112-11
21 Sean Cordes 11 Churchill County 112-08
22 Lucas Bickford 10 Reed 112-02
23 Anthony Palacios 11 Spanish Springs 111-10
24 Chris Kiley 11 Galena 110-08
25 Benjamin Jones 12 Spanish Springs 110-07
26 Peyton Sakelaris 10 Galena 109-09
27 Antonio Salas 12 Damonte Ranch 109-01
28 Byron Bresemann 10 Reed 105-05
29 Baldo Ramirez 12 Tahoe-Truckee 103-11
30 Manuel Becerra Garcia 12 Sparks 102-09
31 David Nau 11 Sparks 102-05
32 Quintin Mills 11 Galena 102-04
33 Stettler Anderson 10 Galena 101-07
34 Joseph Caglia 10 South Tahoe 101-05
35 Ian Neeley 11 Reed 101-00
36 Michael Miller 10 Bishop Manogue 100-03
37 Junior Pousima 10 Galena 98-11
38 Grant Raue 11 Churchill County 98-05
39 Nate Hymas 11 Spring Creek 98-03
40 Logan Smith 11 Douglas 97-07
41 Clint Rider 12 Spring Creek 96-06
42 Blaise Bonomo 9 Carson 96-01
43 Wulfe Retzlaff 10 Tahoe-Truckee 94-11
44 Landon Green 11 Elko 94-02
45 Samuel Robles 11 Wooster 94-00
46 Mafu Palavu North Valleys 92-11
47 Chance Cera 10 Hug 92-05
48 Connor Windous 12 Spring Creek 91-11
49 Brenden Cooley 11 Wooster 89-10
50 Nicholas Kuntz 12 Damonte Ranch 89-03
51 Matthew Hutzel 10 Churchill County 88-10
52 Javier Gonzalez 11 McQueen 88-07
52 Marcus Horton North Valleys 88-07
54 Jesus Segura 9 Hug 88-00
55 Renaldo Benitez 11 Hug 87-00
56 Tim Meo 12 Elko 86-07
57 Jose Ariaza 10 Tahoe-Truckee 83-10
58 Geovanni Larson 11 Wooster 82-09
59 Reid Zube 11 Spanish Springs 81-07
60 Jose Melara 11 Damonte Ranch 80-05
61 Brennan Jordan 12 Douglas 79-10
62 Orlander Simms 10 Tahoe-Truckee 78-08
63 Taylen Cordes 11 Churchill County 78-06
64 Justin Dozer 12 North Valleys 78-04
65 Jake Deis 12 Tahoe-Truckee 77-06
66 Jose Gonzalez 11 Elko 77-05
67 Justin Park 12 McQueen 76-11
68 Hayden Hughes 11 Bishop Manogue 75-11
69 Isaac Burrows 11 Wooster 75-10
70 Paolo Buenaventura 11 McQueen 75-04
71 Logan Ramirez North Valleys 74-07
72 Nicholas Borst 10 Carson 74-01
73 Jared Williams 11 Spanish Springs 70-00
74 Andres Aguirre 12 Sparks 68-00
75 Nicholas Barnum 11 Wooster 66-04
76 Javier Contreras 12 Douglas 62-10
77 Bryce Kortge 12 South Tahoe 61-10
78 Dillon King 10 South Tahoe 56-02
79 Justin Dragoo 10 Douglas 43-00
Jon Paul Embry 10 South Tahoe ND
Michael Guymon 11 Incline ND
Nick Colby 9 Incline ND
Esten Flores 9 Incline ND
Camron Peck 10 Elko ND
Matt Ghilieri 12 Bishop Manogue ND
William Pule 10 Hug ND
Sterling White 10 Carson ND
Ataloanui Tuikolongohau 11 Sparks ND
Adrian Luna 12 Bishop Manogue ND
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Greg Wallace 10 Carson 6-05.00
2 Clint Rider 12 Spring Creek 6-04.00
3 Quintin Mills 11 Galena 6-00.00
4 David Nicholas 12 Damonte Ranch 5-10.00
5 Emilio Torres 10 Hug 5-10.00
6 Kevin Mohr 11 Wooster 5-10.00
7 Grayson Young 12 Reed 5-08.00
8 Wyatt Griggs 12 Elko 5-08.00
8 Jacob Waters 9 Galena 5-08.00
10 Miguel Lebron 12 Churchill County 5-06.00
10 Joshua Behymer-Smith 11 Excel Christian 5-06.00
10 Garrett Potter 12 Spring Creek 5-06.00
10 Lane Sturgeon 9 Reno 5-06.00
10 Kevin Canas 11 Wooster 5-06.00
15 Julian Liphardt North Valleys 5-04.00
15 Jason Johnson 11 Reed 5-04.00
15 Brian Peck 11 Reno 5-04.00
Agustin Juarez 10 Sparks NH
Jackson Kaylor 11 Douglas NH
Gabriel Olier 9 Wooster NH
Marshall Dumas 12 Elko NH
Rolland Williams 12 Incline NH
Kyrin Allen 10 Elko NH
Devin Porter 12 Hug NH
Tyrell Minor 12 McQueen NH
Ryan Gustafson 11 Galena NH
Gerald Roscom 11 Hug NH
Jared Myrehn 9 Carson NH
Dylan Pfaffenberger 11 Douglas NH
Peyton Sakelaris 10 Galena NH
Blake Perry 11 Incline NH
Caden Gunnell 12 Spring Creek NH
Terrance Johnson 11 Wooster NH
Jacob Werth 12 Douglas NH
Austin Brown 9 Galena NH
Justin Mardis 11 McQueen NH
Mathew Hinton 9 Carson NH
Samuel Nanse 11 Douglas NH
Hunter Richardson 10 Douglas NH
Warren Pettaway 9 Hug NH
Andrew Rippingham 10 Reno NH
Alex Cartidge 10 Reno NH
Leo Benitez 9 Spanish Springs NH
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kevin Mohr 11 Wooster 15-00.00
2 Nathan Heck 12 Churchill County 14-06.00
3 Zachary Arbogast 12 Wooster 14-00.00
4 Troy Gingerich 11 Reed 13-06.00
5 John Eisenberg 11 Reno 13-06.00
6 Malcom Malizia 11 Reed 12-06.00
7 Ryan Gustafson 11 Galena 12-00.00
8 Bryce Bryant 11 Reed 12-00.00
9 Adam Bullock 12 Elko 12-00.00
10 Griffin Frensdorff 11 Douglas 11-06.00
11 Parker Nelson 10 McQueen 11-00.00
11 Wesley Rauber 11 Douglas 11-00.00
13 Tanner Stretch 12 Galena 10-06.00
13 Dylan Pfaffenberger 11 Douglas 10-06.00
Ethan Bilyeu 11 Galena NH
Alejandro Choate 9 Sparks NH
Brayden Steimle 10 Galena NH
David Watson 11 North Valleys NH
Kyren Maynard 12 Spring Creek NH
Jacob Werth 12 Douglas NH
Joey Pontillas 12 McQueen NH
Caleb Heintz 10 Spring Creek NH
Jordan Boothe 10 Churchill County NH
Timmy Ralston 9 Reno NH
Beau Retzer 12 Spanish Springs NH
Gabriel Gabica 9 Carson NH
Wyatt Zeglar 9 Reno NH
Ian Fralick 9 Reno NH
Bryce Hood 9 Spanish Springs NH
Russell Hills 10 Spanish Springs NH
Victor Freeman 10 Carson NH
Jackson Kaylor 11 Douglas NH
Jordan Schultz 12 Churchill County NH
Joey Rolshoven 9 Galena NH
Ricardo Garcia 11 Carson NH
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Quintin Mills 11 Galena 21-04.00
2 Justyn Aqui 11 Reno 21-00.00
3 David Nicholas 12 Damonte Ranch 20-05.00
4 Tyrell Minor 12 McQueen 20-03.50
5 Juwan Easley 12 Damonte Ranch 20-01.00
6 Patrick Deleon 12 McQueen 19-09.00
7 Malcom Malizia 11 Reed 19-08.50
8 Ethan Rowley 12 McQueen 19-06.00
9 Peter Garrett 10 Carson 19-03.00
10 Treci Blanton 12 Hug 19-05.00
10 Greg Wallace 10 Carson 19-03.00
12 Adam Bullock 12 Elko 19-02.50
13 Jake Ernst 12 Churchill County 18-11.00
14 Austin Price 12 Damonte Ranch 18-10.00
15 Wyatt Griggs 12 Elko 18-08.00
16 Grayson Young 12 Reed 18-06.00
17 Julian Liphardt North Valleys 18-05.00
17 Taylor Pfaff 11 McQueen 18-05.00
19 Rolland Williams 12 Incline 18-04.00
20 Dylan Mayo 9 Carson 18-03.00
21 Junior Tuavao 11 Reno 18-02.50
22 Jordan Carter 11 Reed 18-02.00
23 Eli Delaunay 12 Tahoe-Truckee 17-09.50
24 Christian Torres 11 Wooster 17-08.00
25 Caden Gunnell 12 Spring Creek 17-07.50
26 Ryan Hammers 10 Reno 17-07.00
27 Brian Peck 11 Reno 17-05.50
28 Miguel Lebron 12 Churchill County 17-04.50
29 Griffin Frensdorff 11 Douglas 17-04.00
29 Matt Hornberger 10 Spring Creek 17-04.00
31 Ryan Gustafson 11 Galena 17-03.00
32 Shane Henderson 12 Reed 17-02.00
32 Dale Chapman 9 Hug 17-02.00
34 Blake Perry 11 Incline 16-11.00
34 Andrew Rippingham 10 Reno 16-11.00
36 Nathan Foreman 12 Reed 16-10.50
37 Adolfo Gaeta 12 Elko 16-10.00
37 Abraham Medina 11 Wooster 16-10.00
39 Jacob Waters 9 Galena 16-09.50
40 Gabe Deiro 12 Tahoe-Truckee 16-05.50
41 Marshall Dumas 12 Elko 16-04.00
42 Kyle Hill 11 Galena 16-01.00
43 Adam Maw 10 Carson 16-00.00
44 Austin Ogle 12 Elko 15-11.00
44 Kevin Canas 11 Wooster 15-11.00
46 Mason Melhus 9 Douglas 15-10.50
47 Jordan Schultz 12 Churchill County 15-08.00
48 Gustavo Aguilar 9 Sparks 15-06.00
49 Nate Hymas 11 Spring Creek 15-04.50
50 Grant Hooks 12 Galena 15-03.00
51 Christian Barr 10 Douglas 14-11.50
52 Zachary Mansfield 9 South Tahoe 14-05.50
53 Samuel Nanse 11 Douglas 14-01.50
54 Gabriel Gabica 9 Carson 13-10.50
55 John Kirkland 10 Churchill County 13-10.00
55 Leo Benitez 9 Spanish Springs 13-10.00
57 Rod Po'Oi 11 Sparks 13-06.50
58 Justin Gomez 11 Sparks 13-05.00
59 Jose Ariaza 10 Tahoe-Truckee 12-11.00
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Malcom Malizia 11 Reed 41-08.00
2 Brian Peck 11 Reno 41-04.00
3 Julian Liphardt North Valleys 40-08.00
4 David Nicholas 12 Damonte Ranch 39-09.50
5 Jake Ernst 12 Churchill County 39-07.00
6 Dylan Mayo 9 Carson 39-06.50
7 Richard Martinez 12 Wooster 39-00.50
8 Hayden Morley 12 McQueen 38-00.00
9 Wyatt Griggs 12 Elko 37-05.50
10 Ethan Rowley 12 McQueen 37-03.50
11 Miguel Lebron 12 Churchill County 36-09.00
12 Justyn Aqui 11 Reno 36-05.00
13 Grant Hooks 12 Galena 36-01.00
14 Peter Garrett 10 Carson 36-00.00
15 Shane Henderson 12 Reed 35-09.00
16 Cody Cox 10 Spring Creek 34-10.50
17 Adam Maw 10 Carson 34-06.00
18 Hunter Evermann 11 Galena 34-04.00
19 Jonathan Bautista 11 Reed 34-02.00
20 Eli Delaunay 12 Tahoe-Truckee 34-01.50
21 Zach Smith 10 Tahoe-Truckee 34-00.00
22 Nathan Foreman 12 Reed 33-10.00
23 Noah Solomon 11 South Tahoe 33-07.00
24 Agustin Juarez 10 Sparks 33-06.00
25 Austin Ogle 12 Elko 33-00.50
26 John Kirkland 10 Churchill County 32-07.00
Warren Pettaway 9 Hug ND
Justin Mardis 11 McQueen ND
Jordan Carter 11 Reed ND
Dustin Hopkins 11 Churchill County ND
Samuel Eardley 10 Reno ND
Blake Perry 11 Incline ND
Samuel Nanse 11 Douglas ND
Spencer French 12 Tahoe-Truckee ND
Uriel Velasquez 12 Hug ND
Emilio Torres 10 Hug ND
Devin Porter 12 Hug ND
Nick Heward 12 McQueen ND
Gerald Roscom 11 Hug ND
Womens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Madison Alexander 10 Spanish Springs 13.26
2 Ashley Burks 12 Damonte Ranch 13.46
3 Kara Day 12 Reed 13.64
4 Sahara Winder 12 Carson 13.67
5 Kathrine Archer 10 Spanish Springs 13.69
6 Alyssa Shepherd 9 Galena 13.73
7 Brooke Pszotka 12 McQueen 13.74
8 Taylor Forte 11 McQueen 13.83
9 Mychale Mcguire 12 Damonte Ranch 13.84
10 Ella Ramage 10 Galena 13.85
11 Ali Warner 12 Galena 13.86
12 Michelle Newblom 11 Galena 13.87
13 Rachel Bluth 11 Galena 13.89
14 Elle Thomas 12 Spanish Springs 13.91
15 Mirage Coley 11 Elko 14.03
16 Amanda Mohr 10 Wooster 14.04
17 Emilie Braun 12 Reed 14.05
18 Josephine Veneziano 12 Carson 14.09
19 Olivia Yale 11 Tahoe-Truckee 14.10
20 Kellie Kinsman 11 Spring Creek 14.11
21 Valeri Nix 12 Incline 14.11
22 Giselle Chavez 11 Sparks 14.13
23 Annie Braun 12 Reed 14.13
24 Jarah Lemus 12 Spanish Springs 14.18
25 Taylor Anderson 9 Reed 14.22
26 Allyiha Rasch 12 Elko 14.25
27 Journey Artis 11 Reed 14.25
28 Linsey Bessert 11 Spring Creek 14.29
29 Lalaina Dolan 10 Damonte Ranch 14.37
30 Jill Rovetti 9 Reno 14.40
31 Emily Rodriguez-Ramos 12 McQueen 14.40
32 Jennifer Martin 12 Spanish Springs 14.55
33 Siana Carsrud 11 Elko 14.58
34 Kathryn Tournahu 11 Spring Creek 14.59
35 Lexie Johnston 9 Tahoe-Truckee 14.60
36 Maddy Browne 11 Bishop Manogue 14.61
37 Lauren Pagni 9 Reno 14.64
38 Izabelle Lord 10 Damonte Ranch 14.64
39 Megan Stout 11 Excel Christian 14.65
40 Sofia Lombardo 9 Reno 14.69
41 Chancee Slade 10 Spring Creek 14.71
42 Jazmyne August 10 Sparks 14.71
43 Alyssa Williams 9 Douglas 14.71
44 Chloe Wall 11 Tahoe-Truckee 14.73
45 Emma Panrucker 9 Reno 14.73
46 Olivia Koster 9 Tahoe-Truckee 14.83
47 Kimberly Marquez 12 South Tahoe 14.85
48 Kamille Neff 10 Spring Creek 15.09
49 Bailey Vollmer 11 Wooster 15.11
50 Kealy Moss 12 Douglas 15.12
51 Alexia Ball 10 Carson 15.21
52 Hunter Celio 10 Douglas 15.25
53 Charina Molina 10 Wooster 15.33
54 Taylor Gasper 11 Douglas 15.39
55 Mahal Moon 10 Churchill County 15.43
56 Cheska Molina 10 Wooster 15.51
57 Cierra Leal 10 Churchill County 15.51
58 Nina Christiansen 11 North Valleys 15.73
59 Summer Pell 10 Churchill County 15.76
60 Diana Enriquez 10 Churchill County 15.95
61 Jesse Brown 9 South Tahoe 16.11
62 Hannah Cordero 10 Excel Christian 16.17
63 Paige Hourigan 10 Tahoe-Truckee 16.64
64 Haley Marvitz 9 Excel Christian 17.02
65 Ava Asefirad 11 Wooster 17.82
66 Katelyn Morse 9 Carson 17.83
67 Gabriela Hurtado 12 Sparks 19.91
Leslie Medina 9 Incline DNS
Skylyn Brock 11 South Tahoe DNS
Hannah Vinson 9 South Tahoe DNS
Kandace Dirga 11 Incline DNS
Miranda Anderson 11 Bishop Manogue DNS
Katie Matuska 11 Carson DNS
Jourdan Castagnetti 9 Elko DNS
Razhane Richards 10 Hug DNS
Alexandria Balme 10 South Tahoe DNS
Melyssa Williams 10 Churchill County DNS
Shae'Leah Paige 9 Hug DNS
Zii Hawkins 11 Hug DNS
Dominique Hood 11 Damonte Ranch DNS
Kylie Schillinger 12 Hug DNS
Salena Teglia 9 Bishop Manogue DNS
Megan Bolton 9 McQueen DNS
Nikita Cleveland 12 Hug DNS
Womens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jessica Ozoude 10 Spanish Springs 25.32
2 Isabel Warren 9 McQueen 27.43
3 Maya Brosch 10 South Tahoe 27.62
4 Ashley Burks 12 Damonte Ranch 27.75
5 Ella Ramage 10 Galena 28.00
6 Madison Alexander 10 Spanish Springs 28.02
7 Athena Favero 11 Carson 28.24
8 Olivia Yale 11 Tahoe-Truckee 28.36
9 Kellie Kinsman 11 Spring Creek 28.42
10 Saige Naves 9 McQueen 28.48
11 Vanessa Jacinto 11 McQueen 28.55
12 Valeri Nix 12 Incline 28.55
13 Kathrine Archer 10 Spanish Springs 28.75
14 Brooke Pszotka 12 McQueen 28.83
15 Alyssa Shepherd 9 Galena 29.15
16 Heather Pendleton 10 Tahoe-Truckee 29.21
17 Taylor Anderson 9 Reed 29.38
18 Sophie Curtis 9 Tahoe-Truckee 29.43
19 Mychale Mcguire 12 Damonte Ranch 29.43
20 Jarah Lemus 12 Spanish Springs 29.81
21 Julia Veliquette 10 Tahoe-Truckee 29.82
22 Erika Robtoy 9 Reed 30.40
23 Natalie Schmidt 9 Reno 30.41
24 Jill Rovetti 9 Reno 30.41
25 Kamille Neff 10 Spring Creek 30.43
26 Linsey Bessert 11 Spring Creek 30.49
27 Brittnie Schuck 11 Reno 30.50
28 Chancee Slade 10 Spring Creek 30.66
29 Jazmyne August 10 Sparks 30.71
30 Jourdan Castagnetti 9 Elko 30.77
31 Rhiane Kennedy 12 Sparks 30.78
32 Makyla Hunter 11 Reed 30.82
33 Megan Stout 11 Excel Christian 31.07
34 Megan Dericco 10 Reno 31.10
35 Julia Fralick 11 Reno 31.27
36 Charina Molina 10 Wooster 31.31
37 Brynlee Shults 9 Churchill County 31.36
38 Kaitlyn Modina 11 Damonte Ranch 31.38
39 Lindsey Brill 12 Elko 31.51
40 Cheska Molina 10 Wooster 31.52
41 Kealy Moss 12 Douglas 31.76
42 Hunter Celio 10 Douglas 31.91
43 Rosselyn Morales 11 Sparks 32.03
44 Taylor Gasper 11 Douglas 32.15
45 Corynn Bricker 11 South Tahoe 32.16
46 Shaila Sims 11 Sparks 32.43
47 Cierra Leal 10 Churchill County 32.70
48 Camryn Wood North Valleys 33.00
49 Kylie Palmer 10 North Valleys 33.20
50 Diana Enriquez 10 Churchill County 33.28
51 Emily Mulac 12 Churchill County 33.82
52 Katelyn Morse 9 Carson 36.14
53 Ava Asefirad 11 Wooster 37.06
54 Lindsey Herring 12 South Tahoe 37.90
Yuliana Mendoza 9 Tahoe-Truckee DNS
Skylyn Brock 11 South Tahoe DNS
Joanna Huerta 11 South Tahoe DNS
Sahara Winder 12 Carson DNS
Kylad Ganchan 11 Wooster DNS
Dominique Cota 11 Spanish Springs DNS
Karissa Jones 9 Hug DNS
Hannah Cordero 10 Excel Christian DNS
Haley Marvitz 9 Excel Christian DNS
Payton Keife 9 Galena DNS
Katie Matuska 11 Carson DNS
Raechel Freshman 11 Wooster DNS
Nina Christiansen 11 North Valleys DNS
Kate Gallagher 12 Elko DNS
Sarah Ebling 10 Reed DNS
Elizabeth Pedroza 10 Hug DNS
Ali Warner 12 Galena DNS
Kandace Dirga 11 Incline DNS
Kristin Farrell 9 Galena DNS
Amanda Evans 10 Damonte Ranch DNS
Kathryn Tournahu 11 Spring Creek DNS
Alexia Ball 10 Carson DNS
Deyonne Robertson 12 Hug DNS
Lauryn Drake 9 Elko DNS
Janee Johnson 12 Hug DNS
Melyssa Williams 10 Churchill County DNS
Anna Montgomery 11 Damonte Ranch DNS
Samantha King-Shaw 10 Reed DNS
Megan Bolton 9 McQueen DNS
Nikita Cleveland 12 Hug DNS
Womens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jessica Ozoude 10 Spanish Springs 59.70
2 Samantha King-Shaw 10 Reed 62.00
3 Elaine Johnson 12 North Valleys 63.37
4 Bailey Wood 9 Douglas 63.90
5 Sarah Ebling 10 Reed 64.09
6 Valeri Nix 12 Incline 65.69
7 Lauryn Walz 10 Spring Creek 65.86
8 Alexis Iacoboni 12 Damonte Ranch 66.02
9 Brionna Wood 10 Spanish Springs 66.69
10 Hailey Matosian 9 Tahoe-Truckee 66.90
11 Natalie Schmidt 9 Reno 67.20
12 Alandra Mauer 9 Spring Creek 68.49
13 Erika Robtoy 9 Reed 68.64
14 Lauryn Drake 9 Elko 69.08
15 Rosy Linkus 9 Bishop Manogue 69.08
16 Abby Baier 9 Tahoe-Truckee 69.10
17 Emilee Howe 10 Damonte Ranch 69.24
18 Kennedy Trevino 10 Spanish Springs 69.37
19 Kate Gallagher 12 Elko 69.66
20 Megan Stout 11 Excel Christian 69.96
21 Makyla Hunter 11 Reed 70.03
22 Dajarrah Navarro 9 Carson 70.22
23 Jessica Rosser 11 Galena 71.07
24 Megan Dericco 10 Reno 71.67
25 Brittnie Schuck 11 Reno 71.85
26 Kaithyn Stout 9 Spanish Springs 71.88
27 Julia Fralick 11 Reno 72.01
28 Gabe Rowley 9 Elko 72.20
29 Cassidy Jones 10 Elko 74.32
30 Haley Muething 11 Spanish Springs 74.41
31 Angie Hurtado 9 Sparks 75.52
32 Janee Johnson 12 Hug 78.81
Catherine Cole 11 Bishop Manogue DNS
Cinthia Estrada 11 Hug DNS
Raini Jonson 9 Elko DNS
Mariela Martinez 9 Sparks DNS
Estefani Torres 10 Sparks DNS
Lucero Rios 11 Hug DNS
Victoria Stoddard North Valleys DNS
Kandace Dirga 11 Incline DNS
Marisol Guerrero North Valleys DNS
Riley Matosian 9 Tahoe-Truckee DNS
Gabriella Jacobs 11 Damonte Ranch DNS
Maya Brosch 10 South Tahoe DNS
Megan Bolton 9 McQueen DNS
Ericka Hill 11 Sparks DNS
Adrienne Fernandez 9 Bishop Manogue NT
Kylar Leahy 10 Carson NT
Rose Mcdonough 10 South Tahoe NT
Tatum Whatford 11 South Tahoe NT
Kylad Ganchan 11 Wooster NT
Womens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Gabrielle Rinne 12 Tahoe-Truckee 2:16.54
2 Julia Mahlke 11 Spring Creek 2:25.41
3 Eliza Mccall 12 Reno 2:27.19
4 Alex Monroe 11 Spring Creek 2:29.88
5 Mikayla Shults 9 Reno 2:33.82
6 Jourdyn Labadie 12 Galena 2:35.00
7 Sara Hanneman 12 Galena 2:35.58
8 Emma Warren 12 Tahoe-Truckee 2:35.63
9 Ally Sullivan 9 South Tahoe 2:36.12
10 Claire Lang-Ree 10 Tahoe-Truckee 2:36.21
11 Tayler Kottingger 9 Reno 2:36.46
12 Larissa Mauer 9 Spring Creek 2:36.56
13 Bailey Shea 11 Elko 2:36.75
14 Jessie Balkwell 11 Carson 2:37.17
15 Natasha Wesely 12 Galena 2:38.94
16 Caitlin Amburgey 11 Damonte Ranch 2:41.09
17 Ariel Evans 11 Damonte Ranch 2:41.36
18 Adrienne Coats 11 Spanish Springs 2:41.49
19 Katie Howard 11 Elko 2:42.88
20 Kaila Pfeffer 9 Damonte Ranch 2:43.64
21 Alexie Reel 11 Reed 2:45.13
22 Jordan Oliphant 11 Spring Creek 2:45.51
23 Alexis Iacoboni 12 Damonte Ranch 2:45.61
24 Madison Moore 9 Reno 2:47.66
25 Malia Pfeffer 9 Damonte Ranch 2:47.90
26 Diana Martinez 11 Churchill County 2:48.89
27 Taylor Bauer 10 Damonte Ranch 2:50.58
28 Abby Baier 9 Tahoe-Truckee 2:50.90
29 Cassidy Jones 10 Elko 2:50.99
30 Genevieve Peterson 9 Elko 2:52.87
31 Devin Switzer 12 Reed 2:56.13
32 Katherine Hill 12 Douglas 2:56.42
33 Lauren Tang 12 South Tahoe 2:56.51
34 Litzuly Carrillo 11 Hug 2:56.93
35 Kathryn Liemandt 10 Carson 2:57.53
36 Celia Arnold 10 McQueen 3:01.21
37 Melanie Nuckolls 10 Churchill County 3:01.62
38 Kenna Leighton 12 Reed 3:03.45
39 Stevie Yohey 12 Spanish Springs 3:04.83
40 Nayeli Robles 11 Sparks 3:04.93
41 Mackenzie Cartier 10 Carson 3:06.53
42 Kyndra Holloway 11 Carson 3:07.26
43 Courtney Brothers 9 Douglas 3:16.76
44 Grace Rosburg 12 South Tahoe 3:17.61
45 Ericka Hill 11 Sparks 3:20.00
Womens 1500 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Abby Bolt 12 Galena 5:01.50
2 Eliza Mccall 12 Reno 5:02.91
3 Alex Monroe 11 Spring Creek 5:03.76
4 Julia Mahlke 11 Spring Creek 5:06.54
5 Kyra Hunsberger 10 Reno 5:13.56
6 Ally Sullivan 9 South Tahoe 5:14.67
7 Maria Mettler 10 Spanish Springs 5:17.08
8 Mikayla Shults 9 Reno 5:18.63
9 Cassandra Jones 11 McQueen 5:20.01
10 Sina Arnold 9 McQueen 5:24.26
11 Sara Hanneman 12 Galena 5:25.72
12 Lauryn Walz 10 Spring Creek 5:26.30
13 Bailey Shea 11 Elko 5:27.03
14 Tayler Kottingger 9 Reno 5:28.82
15 Allee Zaccor 9 South Tahoe 5:28.89
16 Makenna Bernard 9 Reno 5:29.47
17 Callee Marlow 10 McQueen 5:31.81
18 Malia Pfeffer 9 Damonte Ranch 5:33.70
19 Valeria Nava 11 McQueen 5:35.13
20 Katie Howard 11 Elko 5:35.14
21 Kylie Lohmeyer 12 McQueen 5:36.04
22 Lauryn Massic 11 Spanish Springs 5:38.78
23 Jordan Oliphant 11 Spring Creek 5:39.77
24 Jamie Whimple 10 Spring Creek 5:42.20
25 Lauryn Shipp 9 Reed 5:45.87
26 Aimee Doren 10 Spring Creek 5:46.61
27 Sofia Young 10 Reno 5:48.56
28 Sammie Heward 12 McQueen 5:49.84
29 Kaila Pfeffer 9 Damonte Ranch 5:50.05
30 Kacie Bell 10 Elko 5:51.98
31 Chloe Overlie 9 Churchill County 5:53.92
32 Diana Martinez 11 Churchill County 5:53.94
33 Alexis Melendrez 9 Spanish Springs 5:58.18
34 Amanda Rae 10 Tahoe-Truckee 5:58.31
35 Bella Bono 10 Tahoe-Truckee 6:00.98
36 Maritsa Mora 12 Carson 6:04.18
37 Litzuly Carrillo 11 Hug 6:06.83
38 Genevieve Peterson 9 Elko 6:08.12
39 Gaby Gonzalez 10 Elko 6:08.48
40 Mariah Nickerson 11 Galena 6:08.83
41 Taylor Avery 10 Elko 6:08.98
42 Izzy Abarno 9 Tahoe-Truckee 6:09.20
43 Nicole Werdann 9 Galena 6:09.98
44 Justice Best 11 Spanish Springs 6:10.97
45 Melanie Nuckolls 10 Churchill County 6:16.03
46 Jiavanna Wongfonnato 10 Carson 6:16.86
47 Sarah Franklin 11 Carson 6:23.44
48 Kenna Leighton 12 Reed 6:28.19
49 Devin Switzer 12 Reed 6:29.19
50 Linda Lara-Hernandez 11 Wooster 6:33.85
51 Ashland Cox 12 Excel Christian 6:35.40
52 Mackenzie Cartier 10 Carson 6:35.73
53 Grace Rosburg 12 South Tahoe 6:36.92
54 Amanda Pursley 10 Churchill County 6:43.01
55 Addy Wingate 9 Bishop Manogue 6:47.90
56 Lauren Wilsey 9 Douglas 6:54.45
Natalie Allen 9 Spanish Springs NT
Womens 3000 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Skyler Flora 12 Tahoe-Truckee 10:45.9
2 Abby Bolt 12 Galena 11:14.8
3 Gabrielle Rinne 12 Tahoe-Truckee 11:16.3
4 Kyra Hunsberger 10 Reno 11:21.2
5 Julia Mahlke 11 Spring Creek 11:30.4
6 Cassandra Jones 11 McQueen 11:34.0
7 Kacie Bell 10 Elko 11:39.9
8 Gio Casazza 12 Galena 11:42.1
9 Makenna Bernard 9 Reno 11:44.2
10 Sina Arnold 9 McQueen 11:54.9
11 Alandra Mauer 9 Spring Creek 11:59.7
12 Kylie Lohmeyer 12 McQueen 12:00.5
13 Carrie Bradley 10 Tahoe-Truckee 12:03.50
14 Aimee Doren 10 Spring Creek 12:22.0
15 Erin Moyer 10 Damonte Ranch 12:28.8
16 Syra Fillat 10 Tahoe-Truckee 12:31.1
17 Raini Jonson 9 Elko 12:40.2
18 Sofia Young 10 Reno 12:42.34
19 Alexis Melendrez 9 Spanish Springs 13:00.4
20 Jordan Oliphant 11 Spring Creek 13:00.9
21 Taylor Avery 10 Elko 13:10.7
22 Maritsa Mora 12 Carson 13:14.1
23 Sara Bowers 11 Reed 13:15.9
24 Lauren Tang 12 South Tahoe 13:26.3
25 Gaby Gonzalez 10 Elko 13:28.4
26 Chloe Hataway 9 Carson 13:36.4
27 Michaela Welch 12 Tahoe-Truckee 14:10.5
28 Justice Best 11 Spanish Springs 14:13.5
29 Mariah Nickerson 11 Galena 14:16.5
30 Jeanne Anderson 9 Churchill County 14:47.9
31 Kyndra Holloway 11 Carson 15:12.2
Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Gabriella Jacobs 11 Damonte Ranch 16.61
2 Kellie Kinsman 11 Spring Creek 16.90
3 Megan Farrell 12 Galena 16.99
4 Kelsie Gailey 12 Elko 17.81
5 Michelle Newblom 11 Galena 17.95
6 Rylee Jackson 10 Reno 18.25
7 Ashlyn Hedrick 9 McQueen 18.26
8 Olivia Koster 9 Tahoe-Truckee 18.29
9 Hannah Miller 9 Galena 18.30
10 Michelle Werdann 10 Wooster 18.36
11 Cathy Ung 12 Galena 18.40
12 Nicole Rathbun 11 Tahoe-Truckee 18.53
13 Jenna Rowan 11 Damonte Ranch 18.86
14 Kashia Jones 11 Wooster 18.87
15 Kimberly Marquez 12 South Tahoe 18.93
16 Sofia Lombardo 9 Reno 18.97
17 Thi Tran 11 Reed 19.00
18 Marissa Richey 10 Elko 19.01
19 Raquel Garcia 9 McQueen 19.40
20 Payton Keife 9 Galena 19.56
21 Natalie Billin 10 Spring Creek 19.66
22 Rochelle Searight 11 Reed 19.96
23 Ainsley Murdock 11 McQueen 20.08
24 Lindsay Steinmaus 11 Tahoe-Truckee 20.12
25 Nia Black 10 McQueen 20.30
26 Sariah Pulley 9 Elko 20.88
27 Lindsey Brill 12 Elko 20.95
28 Corin (Cc) Ramos 10 Churchill County 21.14
29 Alexandria Balme 10 South Tahoe 21.26
30 Kuulei Hunter 9 Reno 21.29
31 Morgan Nauman 11 Spanish Springs 21.41
32 Brianna Castiblanco 9 Reno 21.90
33 Gabby Escobar Carson 22.02
34 Taylor Vidal 11 Spanish Springs 22.95
35 Kamille Soderstrom 9 Carson 23.57
36 Molly Henderson 9 Spanish Springs 24.02
37 Rosselyn Morales 11 Sparks 27.55
38 Tresha Atienza 12 Hug 31.22
Claudia Janese 10 South Tahoe DNS
Yuliana Mendoza 9 Tahoe-Truckee DNS
Nicole Pendleton 12 Tahoe-Truckee DNS
Shamyia Shaw 10 Hug DNS
Raechel Freshman 11 Wooster DNS
Sierra Hickox 9 Churchill County DNS
Vivian Jusino 10 Churchill County DNS
Lesly Grajeda 11 Hug DNS
Louwayne Trinidad 11 Sparks DNS
Marta Romero Hug DNS
Sarah Tintle 11 Bishop Manogue DNS
Whitney Skabelund 10 Churchill County DNS
Tahlia Arciniega 12 Hug DNS
Maya Brosch 10 South Tahoe FS
Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Maya Brosch 10 South Tahoe 46.98
2 Athena Favero 11 Carson 48.21
3 Emily Pennington 12 McQueen 49.50
4 Kellie Kinsman 11 Spring Creek 50.73
5 Gabriella Jacobs 11 Damonte Ranch 51.05
6 Sydney Ham 11 Spanish Springs 51.28
7 Hanah Smrt 10 Galena 51.42
8 Ashlyn Hedrick 9 McQueen 51.70
9 Hannah Miller 9 Galena 51.95
10 Michelle Werdann 10 Wooster 52.25
11 Alyssa Williams 9 Douglas 53.06
12 Kashia Jones 11 Wooster 53.90
13 Rylee Jackson 10 Reno 53.94
14 Marissa Richey 10 Elko 54.27
15 Allyiha Rasch 12 Elko 54.58
16 Lindsay Steinmaus 11 Tahoe-Truckee 55.55
17 Olivia Ross 9 McQueen 55.88
18 Abby Paulson 9 Carson 56.08
19 Nia Black 10 McQueen 56.23
20 Sariah Pulley 9 Elko 56.32
21 Sofia Lombardo 9 Reno 56.57
22 Rochelle Searight 11 Reed 56.64
23 Moriah Munyan 12 Douglas 56.73
24 Rachel Henley 9 Galena 56.82
25 Natalie Billin 10 Spring Creek 57.46
26 Nicole Rathbun 11 Tahoe-Truckee 57.88
27 Stephanie Cohen 9 Galena 58.68
28 Lily Robertson 10 Tahoe-Truckee 59.24
29 Jessie Howard 10 Tahoe-Truckee 60.85
30 Ainsley Murdock 11 McQueen 61.93
31 Kuulei Hunter 9 Reno 62.52
32 Taylor Vidal 11 Spanish Springs 63.16
33 Theresa Sandborn 9 South Tahoe 63.65
34 Gabby Escobar Carson 65.43
35 Hannah Vinson 9 South Tahoe 66.24
36 Kamille Soderstrom 9 Carson 67.82
37 Lesly Grajeda 11 Hug 70.19
Sarah Tintle 11 Bishop Manogue DNS
Tifany Laguna 11 Reed DNS
Hannah Cordero 10 Excel Christian DNS
Bailey Wood 9 Douglas DNS
Thi Tran 11 Reed DNS
Jesse Brown 9 South Tahoe DNS
Claudia Janese 10 South Tahoe DNS
Marta Romero Hug DNS
Lexie Johnston 9 Tahoe-Truckee DNS
Brianna Castiblanco 9 Reno DNS
Louwayne Trinidad 11 Sparks DNS
Tahlia Arciniega 12 Hug DNS
Cathy Ung 12 Galena DNF
Womens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Spanish Springs 51.03
1 McQueen 59.68
2 McQueen 51.29
2 Churchill County 61.06
3 Carson 51.62
3 Galena 62.13
4 Galena 51.99
4 Douglas 63.68
5 Damonte Ranch 52.15
5 Carson 65.56
6 Reed 52.64
6 South Tahoe 67.21
7 Elko 53.92
8 Spring Creek 54.47
9 Spanish Springs 55.00
10 Tahoe-Truckee 55.15
11 Reno 55.44
12 Churchill County 55.72
13 McQueen 56.18
14 Sparks 56.54
15 Wooster 57.03
Tahoe-Truckee DNS
South Tahoe DQ
Hug DNS
Hug DNS
Excel Christian DNS
Damonte Ranch FS
Womens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 McQueen 1:47.17
2 Carson 1:47.36
3 Spanish Springs 1:47.78
4 Damonte Ranch 1:49.92
5 Galena 1:51.48
6 Reed 1:53.21
7 McQueen 1:55.34
8 Reno 1:55.92
9 Tahoe-Truckee 1:56.23
10 Damonte Ranch 1:58.50
11 Elko 1:59.17
12 North Valleys 2:00.49
13 Spanish Springs 2:02.70
14 Wooster 2:05.02
15 Sparks 2:06.59
16 Churchill County 2:07.24
Bishop Manogue DNS
South Tahoe DNS
Hug DNS
Womens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 McQueen 4:13.36
2 Tahoe-Truckee 4:16.30
3 Reno 4:19.38
4 Tahoe-Truckee 4:21.79
5 Reed 4:24.25
6 McQueen 4:27.37
7 Spring Creek 4:30.58
8 South Tahoe 4:32.38
9 North Valleys 4:34.77
10 Carson 4:35.90
11 Churchill County 4:36.37
12 Spanish Springs 4:38.06
13 Galena 4:39.36
14 Elko 4:42.13
15 Douglas 4:45.67
16 Wooster 4:46.12
17 Reno 4:46.89
18 Sparks 4:49.39
19 Carson 4:52.67
Bishop Manogue DNS
Damonte Ranch DNS
Damonte Ranch DNS
Hug DNS
Womens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Reno 9:58.9
2 Spanish Springs 10:16.1
3 Damonte Ranch 10:17.4
4 McQueen 10:29.4
5 Spring Creek 10:33.1
6 Tahoe-Truckee 10:34.2
7 Elko 10:40.7
8 South Tahoe 11:09.5
9 Reed 11:20.0
10 Churchill County 11:28.8
11 Carson 11:42.8
12 Carson 12:10.6
13 Bishop Manogue 12:16.6
14 Douglas 12:22.2
Womens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Driftwind Nau 12 Sparks 35-05.00
2 Kylee Stevens-Sam 10 Spanish Springs 34-11.00
3 Maieana Carrillo 12 McQueen 34-10.00
4 Lolohea Afu 11 Reed 34-05.00
5 Taylor Forte 11 McQueen 34-03.00
6 Dejalynn Saili 10 Spring Creek 34-02.00
7 Alison French 10 Galena 32-06.00
8 Desleyann Saili 12 Spring Creek 31-11.00
9 Laima Pousima 11 Galena 31-07.00
10 Leann Stands 10 Churchill County 31-02.00
10 Mckain Murdock 10 Reno 31-02.00
12 Tiffany Agustin 12 Damonte Ranch 31-00.00
13 Tiffany Lewis 12 Wooster 30-11.00
14 Tatiana Yandell 11 Reed 30-10.50
15 Lola Cornell 10 Elko 30-08.50
16 Kate Borsz 10 Reed 30-01.00
17 Greer Sullivan 12 Galena 30-00.00
18 Camille Delahunt 10 Spanish Springs 29-07.50
19 Stefani Pehle 12 Reed 29-00.00
20 Ashlyn Hurley 11 Spanish Springs 28-09.00
21 Autumn Robison 12 Excel Christian 28-06.50
22 Riley Cromie 11 Elko 28-03.00
23 Ally Hendrix 11 Elko 27-05.00
24 Bailie Myler 9 Reno 26-09.00
25 Maddie Jergnsen 11 Carson 26-00.00
26 Karla Sanchez 9 Douglas 25-07.00
27 Gracy Lisanti 9 Churchill County 25-04.00
28 Morgan Meidell 11 Damonte Ranch 25-01.00
29 Hannah Jackson 12 Reno 24-11.00
30 Peyton Brawner 11 Carson 24-09.50
31 Nicole Jacky 11 Wooster 24-09.00
32 Kindra Ruckman 9 Douglas 24-08.00
33 Meredith Boge 10 Galena 24-07.50
34 Brianna Dean 9 Carson 24-07.00
35 Ashley Ruth 12 Elko 24-06.00
36 Erin Georguson 10 South Tahoe 24-05.50
37 Taylor Trujillo North Valleys 24-05.00
38 Jordan Henderson 9 McQueen 24-04.00
39 Alondra Diaz 11 Wooster 23-10.00
40 Rosalba Hernandez-Lima 10 Bishop Manogue 23-08.00
41 Kayla Becker 10 Reno 23-07.00
42 Amanda Schulz 9 Carson 23-05.00
43 Tatiana Gudiel 10 Sparks 23-04.00
44 Shanna Boyce 10 Sparks 22-10.00
45 Desteni Dyer Cruz 11 Wooster 22-07.50
46 Hillary Howard 11 Spanish Springs 22-02.00
47 Kiley Walker North Valleys 21-11.00
47 Corie Nalder 10 Douglas 21-11.00
49 Hunter Greeley 10 Churchill County 21-10.50
50 Tiffany Fishel 9 McQueen 21-09.00
51 Skylyn Brock 11 South Tahoe 21-05.00
52 Ryan Cirillo 9 Galena 20-11.00
53 Theresa Sandborn 9 South Tahoe 19-07.00
54 Amidayne Nelsen 9 Churchill County 19-03.50
55 Megan Campbell 12 Excel Christian 19-00.00
56 Jordan Mumm 10 Excel Christian 18-11.50
57 Stephanie Bain 11 Excel Christian 18-03.00
58 Ashley Lynch 9 Carson 17-07.50
59 Cas Dalsey 9 Tahoe-Truckee 17-04.00
60 Ciarra Begovich 10 Douglas 16-08.00
61 Alicia Keathley North Valleys 16-07.00
62 Siobhanie Cook 10 South Tahoe 15-06.00
63 Christine Jackson North Valleys 14-01.00
Womens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Taylor Forte 11 McQueen 120-11
2 Maieana Carrillo 12 McQueen 117-00
3 Morgan Meidell 11 Damonte Ranch 114-00
4 Tiffany Lewis 12 Wooster 108-06
5 Driftwind Nau 12 Sparks 102-05
6 Kylee Stevens-Sam 10 Spanish Springs 102-00
7 Lolohea Afu 11 Reed 101-04
8 Tatiana Yandell 11 Reed 101-03
9 Greer Sullivan 12 Galena 101-01
10 Desleyann Saili 12 Spring Creek 101-00
11 Dejalynn Saili 10 Spring Creek 95-11
12 Brianna Dean 9 Carson 95-04
13 Leann Stands 10 Churchill County 95-00
14 Ashley Ruth 12 Elko 91-07
15 Hannah Jackson 12 Reno 89-09
16 Kayla Becker 10 Reno 89-08
17 Laima Pousima 11 Galena 87-00
18 Alison French 10 Galena 84-04
19 Ashlyn Hurley 11 Spanish Springs 84-01
20 Ariana Ruiz 11 Elko 81-10
21 Meredith Boge 10 Galena 78-06
22 Camille Delahunt 10 Spanish Springs 76-07
23 Ally Hendrix 11 Elko 76-04
24 Maddie Jergnsen 11 Carson 76-03
25 Taylor Trujillo North Valleys 74-01
26 Hillary Howard 11 Spanish Springs 72-06
27 Karla Sanchez 9 Douglas 72-05
28 Sara Knight 9 Carson 72-03
29 Mckain Murdock 10 Reno 71-06
30 Kindra Ruckman 9 Douglas 69-07
30 Shanna Boyce 10 Sparks 69-07
32 Rosalba Hernandez-Lima 10 Bishop Manogue 69-04
33 Lola Cornell 10 Elko 68-08
34 Ryan Cirillo 9 Galena 68-03
35 Amanda Schulz 9 Carson 66-00
36 Alondra Diaz 11 Wooster 64-02
37 Bailie Myler 9 Reno 63-05
38 Riley Cromie 11 Elko 63-04
39 Autumn Robison 12 Excel Christian 63-03
40 Emily Mulac 12 Churchill County 63-00
41 Stefani Pehle 12 Reed 62-10
42 Amidayne Nelsen 9 Churchill County 62-09
43 Nicole Jacky 11 Wooster 61-01
44 Tatiana Gudiel 10 Sparks 60-00
45 Desteni Dyer Cruz 11 Wooster 59-00
46 Stephanie Bain 11 Excel Christian 58-08
47 Erin Georguson 10 South Tahoe 57-07
48 Katherine Anderson 11 Reed 55-11
49 Peyton Brawner 11 Carson 54-01
50 Kiley Walker North Valleys 53-05
51 Corie Nalder 10 Douglas 53-03
52 Jordan Mumm 10 Excel Christian 53-00
53 Hunter Greeley 10 Churchill County 52-08
54 Alicia Keathley North Valleys 48-09
55 Siobhanie Cook 10 South Tahoe 47-03
56 Mairien M North Valleys 46-09
56 Christine Jackson North Valleys 46-09
58 Tailar Vasquez 9 Excel Christian 45-08
59 Chloe Wall 11 Tahoe-Truckee 44-04
60 Cas Dalsey 9 Tahoe-Truckee 41-04
61 Ciarra Begovich 10 Douglas 37-06
62 Megan Campbell 12 Excel Christian 33-05
Womens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Haley Carlson 9 Incline 4-10.00
2 Lauren Lim 10 Reno 4-10.00
3 Jenna Rowan 11 Damonte Ranch 4-10.00
4 Lilith Born North Valleys 4-10.00
5 Gabriella Jacobs 11 Damonte Ranch 4-10.00
6 Kristin Farrell 9 Galena 4-10.00
7 Brynlee Shults 9 Churchill County 4-08.00
8 Heather Pendleton 10 Tahoe-Truckee 4-08.00
9 Hanah Smrt 10 Galena 4-06.00
9 Halie Smith 10 Spanish Springs 4-06.00
9 Tifany Laguna 11 Reed 4-06.00
9 Dajarrah Navarro 9 Carson 4-06.00
9 Sariah Pulley 9 Elko 4-06.00
14 Brianna Castiblanco 9 Reno 4-04.00
14 Cassidy East 10 Churchill County 4-04.00
14 Rendle Williams 12 Wooster 4-04.00
Sydney Allen 10 Elko NH
Lauryn Drake 9 Elko NH
Rachel Rhoads 10 Reed NH
Natalie Billin 10 Spring Creek NH
Corynn Bricker 11 South Tahoe NH
Mckenna Wickware 9 Carson NH
Misaki Clare 10 Churchill County NH
Mariah Cox 11 Hug NH
Bailey Wood 9 Douglas NH
Alyssa Shepherd 9 Galena NH
Dora Fernandes 12 Churchill County NH
Corin (Cc) Ramos 10 Churchill County NH
Saige Naves 9 McQueen NH
Tahlia Arciniega 12 Hug NH
Raechel Freshman 11 Wooster NH
Womens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Emily Etter 12 Galena 12-01.00
2 Alysse Mcmillen 12 Reno 11-06.00
3 Megan Farrell 12 Galena 11-00.00
4 Amanda Mohr 10 Wooster 10-00.00
5 Chloe Wall 11 Tahoe-Truckee 9-00.00
6 Marissa Richey 10 Elko 8-06.00
7 Josephine Veneziano 12 Carson 7-06.00
7 Sheridan Walund 11 Spring Creek 7-06.00
8 Shasta Blake 10 McQueen 7-06.00
9 Izzy Hoare 9 Reno 7-06.00
11 Lilith Born North Valleys 7-00.00
11 Rachel Rhoads 10 Reed 7-00.00
11 Grace Ericson 9 Reno 7-00.00
11 Hunter Celio 10 Douglas 7-00.00
15 Makenna Macias 9 Elko 6-06.00
15 Hannah Miller 9 Galena 6-06.00
15 Emily Rodriguez-Ramos 12 McQueen 6-06.00
Hannah Greenwood 10 Churchill County NH
Mia-Angelita Buckholz 10 Damonte Ranch NH
Payton Keife 9 Galena NH
Audrey Suiter 9 Galena NH
Olivia Hickman 11 Spanish Springs NH
Corie Nalder 10 Douglas NH
Kamille Soderstrom 9 Carson NH
Gabby Escobar Carson NH
Angelita Fermaint 11 Churchill County NH
Cierra Leal 10 Churchill County NH
Caitlin Knox 11 Churchill County NH
Alyssa Mae Carreon 12 Damonte Ranch NH
Cara Filce 12 South Tahoe NH
Nicole Pendleton 12 Tahoe-Truckee NH
Paige Hourigan 10 Tahoe-Truckee NH
Lily Robertson 10 Tahoe-Truckee NH
Makayla Linebarger 10 Reed NH
Brianna Castiblanco 9 Reno NH
Kacie Conway 11 Damonte Ranch NH
Womens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Isabel Warren 9 McQueen 17-01.00
2 Elle Thomas 12 Spanish Springs 16-01.00
3 Hailey Palotas 10 Carson 15-11.00
4 Megan Farrell 12 Galena 15-11.00
5 Reilly Moss 9 Galena 14-10.50
6 Ali Warner 12 Galena 14-09.00
7 Rylee Jackson 10 Reno 14-08.00
8 Emilie Braun 12 Reed 14-06.50
9 Whitney Skabelund 10 Churchill County 14-06.00
9 Kathryn Tournahu 11 Spring Creek 14-06.00
10 Jennifer Martin 12 Spanish Springs 14-06.00
12 Siana Carsrud 11 Elko 14-04.50
12 Alexis Miller 11 Reed 14-04.50
14 Jill Rovetti 9 Reno 14-02.00
14 Abby Paulson 9 Carson 14-02.00
14 Vanessa Jacinto 11 McQueen 14-02.00
14 Mirage Coley 11 Elko 14-02.00
18 Samantha Bailey 12 Reed 14-01.50
19 Nicole Jacky 11 Wooster 14-01.00
20 Brynlee Shults 9 Churchill County 14-00.00
21 Journey Artis 11 Reed 13-09.00
22 Lauren Pagni 9 Reno 13-08.50
23 Sierra Hickox 9 Churchill County 13-08.00
24 Abby Baier 9 Tahoe-Truckee 13-07.00
25 Taylor Gasper 11 Douglas 13-05.00
25 Amanda Mohr 10 Wooster 13-05.00
27 Elaine Johnson 12 North Valleys 13-03.50
28 Nia Black 10 McQueen 13-03.00
29 Amelia Leland 11 Wooster 13-00.00
29 Izzy Hoare 9 Reno 13-00.00
31 Hayley Thomas 10 Tahoe-Truckee 12-10.50
32 Kristin Farrell 9 Galena 12-10.00
33 Bailey Vollmer 11 Wooster 12-07.00
34 Dajarrah Navarro 9 Carson 12-06.00
35 Kacey Lopes 10 Carson 12-02.00
36 Megan Stout 11 Excel Christian 11-09.00
37 Kimberly Marquez 12 South Tahoe 11-05.50
38 Lindsay Steinmaus 11 Tahoe-Truckee 11-03.00
39 Cassidy East 10 Churchill County 11-02.50
40 Dakota Green 11 Spring Creek 11-02.00
41 Mimi Hansen 9 Galena 10-07.00
42 Raeana Johnson 9 Spanish Springs 9-10.50
43 Chelsea Jaquez 11 Hug 9-07.50
44 Theresa Sandborn 9 South Tahoe 8-09.00
Womens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Haley Hudson 11 McQueen 33-11.50
2 Journey Artis 11 Reed 33-01.00
3 Samantha Bailey 12 Reed 32-04.50
4 Whitney Skabelund 10 Churchill County 32-04.50
5 Brynlee Shults 9 Churchill County 31-08.00
6 Hayley Thomas 10 Tahoe-Truckee 31-00.00
7 Kathryn Tournahu 11 Spring Creek 30-07.00
8 Chancee Slade 10 Spring Creek 30-02.00
9 Makyla Hunter 11 Reed 30-01.00
9 Sierra Hickox 9 Churchill County 30-01.00
11 Michelle Werdann 10 Wooster 29-05.50
12 Abby Paulson 9 Carson 29-03.50
13 Jenna Edmondo 12 Damonte Ranch 29-01.50
14 Reilly Moss 9 Galena 28-09.00
15 Dajarrah Navarro 9 Carson 28-08.00
16 Abby Baier 9 Tahoe-Truckee 28-00.00
17 Greer Sullivan 12 Galena 27-06.50
18 Misaki Clare 10 Churchill County 27-00.00
18 Mimi Hansen 9 Galena 27-00.00
20 Lauren Pagni 9 Reno 26-04.00
21 Jessie Howard 10 Tahoe-Truckee 23-08.00
Camila Melgarejo 9 Carson ND
Rebekah Eislee 9 Galena ND
Hailey Palotas 10 Carson ND
Haley Carlson 9 Incline ND
Kylie Schillinger 12 Hug ND
Tahlia Arciniega 12 Hug ND
Cassidy East 10 Churchill County ND
Razhane Richards 10 Hug ND
Mariah Cox 11 Hug ND
Nicole Werdann 9 Galena ND
Deyonne Robertson 12 Hug ND
Samantha Dinan 11 North Valleys ND
Annie Braun 12 Reed ND
Caroline Gabica 11 Carson ND
Morgan Waller 11 Damonte Ranch ND More news |