Folders |
2015 Results - 2015-Track-Legacy WeekdayPublished by
Hand Timing Mens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 De-Zhon Rogers 12 Shadow Ridge 10.9
2 Anterio Ruff 12 Legacy 11.6
3 Markel Nelson 10 Shadow Ridge 11.7
4 Johnny Sarabia 10 Legacy 12.0
5 Grayson Ramsay 11 Shadow Ridge 12.1
5 Andre Cablayan 11 Shadow Ridge 12.1
7 Alvaro Rosado 11 Shadow Ridge 12.6
8 Reggie Abrazaldo 9 Shadow Ridge 12.7
9 Tommy Nelson 9 Shadow Ridge 12.8
10 Jesus Pena 11 Shadow Ridge 12.9
Jonathan Eakin 12 Shadow Ridge NT
Leopoldo Onuma 11 Shadow Ridge NT
Kentin Kubinski 12 Shadow Ridge NT
Mens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sonae Mathis 12 Legacy 23.5
2 Jamal Watson 12 Legacy 23.7
3 Alex Palmer 11 Shadow Ridge 24.1
4 Antonio Mccarty 11 Shadow Ridge 25.3
5 Daniel Alexander 12 Shadow Ridge 25.4
6 Logan Eldridge 9 Shadow Ridge 25.5
7 Reggie Abrazaldo 9 Shadow Ridge 27.4
Grayson Ramsay 11 Shadow Ridge 24.2
Andre Cablayan 11 Shadow Ridge 25.0
Christian Directo 11 Shadow Ridge 25.7
Tommy Nelson 9 Shadow Ridge 26.9
Kade Vanbuskirk 10 Shadow Ridge 27.8
Sebastian Brandon 10 Shadow Ridge 35.0
Brandon Tiedemann 10 Shadow Ridge 35.1
Juwan Johnson 12 Shadow Ridge NT
Jordan Watts 11 Shadow Ridge NT
Johnny Sarabia 10 Legacy NT
Johnathon Blaine 11 Shadow Ridge NT
Mens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Johnathon Blaine 11 Shadow Ridge 52.2
2 Demetrius Erickson 12 Shadow Ridge 52.7
3 Sonae Mathis 12 Legacy 53.1
4 Bryon Hancock 12 Legacy 54.2
5 Kobe Stuart-Calvillo 9 Legacy 54.6
6 Deshaun Mercer 11 Shadow Ridge 54.9
7 Jamal Watson 12 Legacy 56.0
8 Johnny Sarabia 10 Legacy 57.2
9 Benjamin Bartholomeo 12 Shadow Ridge 57.4
10 Jesus Pena 11 Shadow Ridge 57.8
11 Kade Vanbuskirk 10 Shadow Ridge 58.8
12 Harald Skjelbred-Knudsen 11 Shadow Ridge 1:00.9
Leopoldo Onuma 11 Shadow Ridge NT
Marcos Torres 11 Legacy NT
Mens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Bryon Hancock 12 Legacy 2:12.1
2 Ryan Tomlinson 10 Shadow Ridge 2:14.6
3 Jacob Eckersley 10 Shadow Ridge 2:17.2
4 Darian Gilliam 11 Legacy 2:17.5
5 Connor Simpson 11 Shadow Ridge 2:22.7
6 Ricardo Ordaz 12 Shadow Ridge 2:26.2
7 Jacob Goldsborough 11 Shadow Ridge 2:27.5
8 Antonio Martinez 9 Shadow Ridge 2:30.5
9 Bridger Nebeker 10 Shadow Ridge 2:31.2
10 Gabe Trapani 11 Shadow Ridge 2:34.7
Nick Beaman 11 Legacy NT
Heabu Mckinney 10 Legacy NT
Leopoldo Onuma 11 Shadow Ridge NT
Joseph Peck 11 Shadow Ridge NT
Mens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Marshal Mayfield 11 Shadow Ridge 4:52.6
2 Joshua Ballard 12 Shadow Ridge 4:59.8
3 Angel Cervantes 10 Shadow Ridge 5:11.4
4 Bridger Nebeker 10 Shadow Ridge 5:21.7
5 Antonio Martinez 9 Shadow Ridge 5:30.6
6 Josiah Caprine 10 Shadow Ridge 5:37.2
7 Alonzo Fierro 12 Shadow Ridge 5:43.4
8 Joseph Peck 11 Shadow Ridge 5:48.2
Marcos Torres 11 Legacy NT
Heabu Mckinney 10 Legacy NT
Jacob Goldsborough 11 Shadow Ridge NT
Mens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Joshua Ballard 12 Shadow Ridge 11:13.1
2 Brien Tillett 11 Legacy 12:21.7
2 Angel Cervantes 10 Shadow Ridge 12:21.7
4 Joseph Peck 11 Shadow Ridge 13:01.9
Connor Simpson 11 Shadow Ridge NT
Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
Luis De Frutos Coll 10 Shadow Ridge NT
Anthony Rhodes 10 Legacy NT
Sebastian Brandon 10 Shadow Ridge NT
Darion Glover 11 Shadow Ridge NT
Jordan Watts 11 Shadow Ridge NT
Benjamin Bartholomeo 12 Shadow Ridge NT
Taylor Polk 12 Legacy NT
Jamal Britt 10 Legacy NT
Brandon Tiedemann 10 Shadow Ridge NT
James Grandstaff 12 Legacy NT
Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
Luis De Frutos Coll 10 Shadow Ridge NT
Anterio Ruff 12 Legacy NT
Anthony Rhodes 10 Legacy NT
Darion Glover 11 Shadow Ridge NT
Taylor Polk 12 Legacy NT
James Grandstaff 12 Legacy NT
Jamal Britt 10 Legacy NT
Mens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Shadow Ridge 45.4
2 Shadow Ridge 50.0
Legacy NT
Mens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Legacy 1:34.1
2 Shadow Ridge 1:34.8
Shadow Ridge NT
Mens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Shadow Ridge 3:34.1
2 Legacy 3:39.7
3 Shadow Ridge 4:35.9
Mens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Legacy 9:20.0
2 Shadow Ridge 9:42.5
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Caden Sink 11 Legacy 38-02.00
2 Jose Carrillo 12 Shadow Ridge 37-08.00
3 Taylor Polk 12 Legacy 36-01.00
4 Hugo Rodriguez 11 Legacy 35-00.00
5 Tuguldur Orgil 11 Shadow Ridge 33-05.00
6 Marquell Evans 10 Legacy 29-05.00
7 William Miller 12 Shadow Ridge 28-06.00
8 Christian Directo 11 Shadow Ridge 27-07.00
9 Michael Long 10 Shadow Ridge 25-05.00
10 Jared Heick 11 Shadow Ridge 23-05.00
Kevin Davis 12 Legacy ND
Mens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jose Carrillo 12 Shadow Ridge 96-04
2 Taylor Polk 12 Legacy 94-00
3 Tuguldur Orgil 11 Shadow Ridge 88-09
4 Hugo Rodriguez 11 Legacy 83-10
5 Caden Sink 11 Legacy 81-00
6 Michael Long 10 Shadow Ridge 80-09
7 William Miller 12 Shadow Ridge 79-09
8 Jared Heick 11 Shadow Ridge 71-03
9 Christian Directo 11 Shadow Ridge 68-03
Kevin Davis 12 Legacy ND
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Daniel Alexander 12 Shadow Ridge 5-04.00
2 Jaiil Smith 10 Legacy 5-02.00
Zane Shelton 9 Shadow Ridge NH
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Grayson Ramsay 11 Shadow Ridge 11-00.00
2 Jacob Eckersley 10 Shadow Ridge 9-00.00
3 Josiah Caprine 10 Shadow Ridge 7-06.00
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 James Smith 12 Legacy 20-00.00
2 Jamal Britt 10 Legacy 19-09.50
3 Antonio Mccarty 11 Shadow Ridge 17-05.50
4 Marquell Evans 10 Legacy 17-04.00
5 Logan Eldridge 9 Shadow Ridge 16-09.50
6 Shane Wickander 12 Shadow Ridge 16-05.00
7 Blaise Frei 11 Shadow Ridge 16-02.50
8 Konrad Krohn 11 Shadow Ridge 16-00.00
9 Kade Vanbuskirk 10 Shadow Ridge 15-07.00
10 Zane Shelton 9 Shadow Ridge 14-08.00
11 Alex Palmer 11 Shadow Ridge 14-06.50
Anthony Rhodes 10 Legacy ND
Zevron Foger 10 Shadow Ridge ND
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 James Smith 12 Legacy 42-07.00
2 Blaise Frei 11 Shadow Ridge 38-02.00
3 Marquell Evans 10 Legacy 35-03.00
4 Jesus Pena 11 Shadow Ridge 34-09.00
5 Konrad Krohn 11 Shadow Ridge 33-11.00
6 Shane Wickander 12 Shadow Ridge 33-01.00
7 Alvaro Rosado 11 Shadow Ridge 30-00.00
8 Nicholas Immerman 10 Shadow Ridge 12-10.00
Logan Eldridge 9 Shadow Ridge ND
Womens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Alicia Montez 12 Shadow Ridge 12.8
2 Avi'Ana Shelton 12 Legacy 12.9
3 Jada Fikes 9 Shadow Ridge 13.0
3 Giorgia Orlandi 12 Shadow Ridge 13.0
5 Briana Clark 10 Legacy 13.2
6 Monise Fattahi 9 Legacy 13.6
7 Bobbi Jean Rasheed-Pipkin12 Legacy 13.8
7 Kaila Hackett 10 Legacy 13.8
9 Natalie Williams 9 Legacy 13.9
10 Beatriz Romero 11 Shadow Ridge 14.0
11 Jaree Martin 9 Legacy 14.5
12 Courtney Ortiz 11 Shadow Ridge 14.6
13 Draisha Potts 11 Legacy 14.7
13 Karissa Brancato-Common 11 Shadow Ridge 14.7
13 Cheyenne Costa 9 Shadow Ridge 14.7
16 Kameryn Spano 12 Shadow Ridge 14.8
16 Alicia Bennett 12 Shadow Ridge 14.8
18 Imani Stewart 10 Legacy 15.0
19 Toni Brattain 11 Shadow Ridge 15.1
19 Maria Alarcon 10 Shadow Ridge 15.1
21 Jordain Thornton 11 Shadow Ridge 15.2
22 Desaray Church 10 Shadow Ridge 15.5
22 Alyssa Eldridge 12 Shadow Ridge 15.5
24 Alexis Bell 10 Legacy 15.6
25 Sydney Libby-Hahn 11 Shadow Ridge 15.8
26 Marina Turner 11 Shadow Ridge 16.0
27 Kiyana Tate 9 Legacy 16.2
Ja'Niya Darling 10 Legacy NT
Deja Wood 10 Shadow Ridge NT
Zoe Smith 11 Shadow Ridge NT
Jaden Quale 10 Shadow Ridge NT
Zaria Rayes 11 Shadow Ridge NT
Tyshanae Tyler 11 Legacy NT
Womens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Alexys Saiz 10 Legacy 26.6
2 Deja Wood 10 Shadow Ridge 26.7
3 Jazmine Eddy 10 Legacy 26.8
4 Malaysia Lee Montgomery 9 Legacy 27.0
5 Taniza Willis 9 Legacy 27.3
6 Keshauna Miles 10 Legacy 27.5
7 Jada Fikes 9 Shadow Ridge 27.6
8 Elicia Jones 11 Shadow Ridge 27.9
8 Briana Clark 10 Legacy 27.9
10 Angel Jones 11 Legacy 29.0
10 Bobbi Jean Rasheed-Pipkin12 Legacy 29.0
12 Danielle Lynch 12 Shadow Ridge 29.1
13 Bianca Rodriguez - Willrich10 Shadow Ridge 29.2
14 Kaila Hackett 10 Legacy 29.5
15 Monise Fattahi 9 Legacy 29.7
16 Maria Alarcon 10 Shadow Ridge 29.8
17 Natalie Williams 9 Legacy 30.3
18 Draisha Potts 11 Legacy 31.1
19 Alexis Bell 10 Legacy 32.1
19 Alyssa Eldridge 12 Shadow Ridge 32.1
21 Jaree Martin 9 Legacy 32.2
22 Desaray Church 10 Shadow Ridge 32.7
23 Kiyana Tate 9 Legacy 32.8
24 Imani Stewart 10 Legacy 33.6
25 Jordain Thornton 11 Shadow Ridge 34.1
Raven Mcgee 11 Legacy NT
Ja'Niya Darling 10 Legacy NT
Desirae Jones 9 Legacy NT
Gabrielle Costa 11 Shadow Ridge NT
Jaden Quale 10 Shadow Ridge NT
Tyshanae Tyler 11 Legacy NT
Mica Copeland 12 Shadow Ridge NT
Womens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Camryn Grant 9 Shadow Ridge 1:02.5
2 Keshauna Miles 10 Legacy 1:05.1
3 Malaysia Lee Montgomery 9 Legacy 1:06.1
4 Aubree Nish 11 Shadow Ridge 1:06.9
5 Taniza Willis 9 Legacy 1:07.9
6 Mackenzie Jackson 11 Shadow Ridge 1:08.4
7 Hailey Ortiz 9 Shadow Ridge 1:11.6
8 Toni Brattain 11 Shadow Ridge 1:13.5
9 Alicia Bennett 12 Shadow Ridge 1:15.2
10 Claudia Prat 11 Shadow Ridge 1:16.7
11 Whitney Purcell 11 Legacy 1:21.4
Kiyana Tolbert 12 Shadow Ridge NT
Ashley Web 9 Legacy NT
Raven Mcgee 11 Legacy NT
Maja Christiansson 12 Legacy NT
Womens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Julia Pack 11 Shadow Ridge 2:35.6
2 Liz Terry 12 Shadow Ridge 2:38.9
3 Nicole White 11 Legacy 2:42.4
4 Lillie Cahoon 10 Shadow Ridge 2:43.1
5 Brooke Martin 11 Shadow Ridge 2:51.2
Brittani Snook 11 Legacy NT
Taylor Valentine 10 Legacy NT
Maja Christiansson 12 Legacy NT
Kasey Schachter 11 Legacy NT
Mia Samuels 10 Legacy NT
Ashley Web 9 Legacy NT
Womens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Julia Pack 11 Shadow Ridge 5:49.8
2 Nicole White 11 Legacy 6:02.3
3 Isabelle Moreno 10 Shadow Ridge 6:56.6
4 Mia Samuels 10 Legacy 7:20.2
5 Ashley Web 9 Legacy 8:57.9
Brittani Snook 11 Legacy NT
Taylor Valentine 10 Legacy NT
Maja Christiansson 12 Legacy NT
Womens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Serena Garcia 9 Shadow Ridge 13:45.1
2 Lillie Cahoon 10 Shadow Ridge 14:22.2
3 Whitney Purcell 11 Legacy 17:09.9
Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Mica Copeland 12 Shadow Ridge 13.7
2 Gabrielle Costa 11 Shadow Ridge 19.4
3 Brittany Estell 12 Shadow Ridge 20.3
4 Aniah Ivory 9 Legacy 20.5
5 Kylie Wakenhut 10 Shadow Ridge 21.8
6 Elizabeth Scarale 10 Shadow Ridge 24.0
7 Deseiree Donacio 9 Legacy 31.1
8 Tabitha Lochner 9 Shadow Ridge 34.6
Janah Woodard 10 Legacy NT
Victoria Wuest 12 Legacy NT
Special Turner 9 Legacy NT
Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Special Turner 9 Legacy 53.5
2 Alicia Montez 12 Shadow Ridge 55.1
3 Beatriz Romero 11 Shadow Ridge 56.7
4 Kristina Machenko 10 Shadow Ridge 59.8
4 Kameryn Spano 12 Shadow Ridge 59.8
6 Kylie Wakenhut 10 Shadow Ridge 1:00.0
7 Brittany Estell 12 Shadow Ridge 1:00.2
8 Aniah Ivory 9 Legacy 1:02.3
9 Elizabeth Scarale 10 Shadow Ridge 1:05.1
10 Cheyenne Costa 9 Shadow Ridge 1:06.9
11 Tabitha Lochner 9 Shadow Ridge 1:07.8
Karissa Brancato-Common 11 Shadow Ridge NT
Marina Turner 11 Shadow Ridge NT
Victoria Wuest 12 Legacy NT
Janah Woodard 10 Legacy NT
Womens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Legacy 51.3
2 Shadow Ridge 52.5
3 Shadow Ridge 53.0
4 Legacy 54.9
Womens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Legacy 1:50.3
2 Legacy 1:53.8
3 Shadow Ridge 1:54.5
Womens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Shadow Ridge 4:26.5
2 Shadow Ridge 4:35.9
3 Legacy 4:37.7
Shadow Ridge NT
Womens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Shadow Ridge 11:57.3
Womens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sabrina Farrow 11 Legacy 33-00.00
2 Sydney Libby-Hahn 11 Shadow Ridge 27-08.00
3 Katelynn Terry 12 Shadow Ridge 26-01.00
4 Megan Paget 10 Shadow Ridge 24-07.00
5 Hannah Maher 12 Legacy 24-01.00
6 Maria Carrillo 12 Shadow Ridge 18-05.00
Mary Iuvino 12 Legacy ND
Womens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Katelynn Terry 12 Shadow Ridge 82-03
2 Sabrina Farrow 11 Legacy 75-05
3 Liz Terry 12 Shadow Ridge 70-04
4 Sydney Libby-Hahn 11 Shadow Ridge 69-03
5 Hannah Maher 12 Legacy 64-05
6 Maria Carrillo 12 Shadow Ridge 48-08
Mary Iuvino 12 Legacy ND
Womens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Brittani Snook 11 Legacy 4-02.00
Victoria Wuest 12 Legacy NH
Womens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Alicia Bennett 12 Shadow Ridge 7-00.00
2 Beatriz Romero 11 Shadow Ridge 6-00.00
2 Giorgia Orlandi 12 Shadow Ridge 6-00.00
Womens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Danielle Lynch 12 Shadow Ridge 15-06.00
2 Taniza Willis 9 Legacy 13-06.00
3 Deja Wood 10 Shadow Ridge 12-09.00
4 Alexis Bell 10 Legacy 12-06.50
5 Kiyana Tate 9 Legacy 10-06.50
Zaria Rayes 11 Shadow Ridge ND
Aniah Ivory 9 Legacy ND
Womens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Mica Copeland 12 Shadow Ridge 32-06.00
2 Megan Paget 10 Shadow Ridge 30-06.00
3 Giorgia Orlandi 12 Shadow Ridge 30-01.00
Gabrielle Costa 11 Shadow Ridge ND
Zaria Rayes 11 Shadow Ridge ND
|